ceramikatrio.pl

Zawody survivalowe oraz zawody w biegach długodystansowych. W jaki sposób się do nich przygotować?

Zawody survivalowe oraz zawody w biegach długodystansowych. W jaki sposób się do nich przygotować?

Zawody survivalowe oraz zawody w biegach długodystansowych. W jaki sposób się do nich przygotować?

Coraz większa ilość osób w naszym kraju bierze udział w różnego rodzaju biegach długodystansowych i zawodach survivalowych. Są to imprezy dla ludzi, jacy chcą przetestować własną wytrzymałość fizyczną jak również psychiczną oraz stanąć do walki z innymi zawodnikami w rywalizacjach, do których trzeba się świetnie przygotować. Jak to zrobić?

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Po pierwsze oczywiście przygotowanie fizyczne. Osoby, jakie nie miały nigdy styczności z takimi imprezami zaczynają przynajmniej na rok przed terminem zawodów treningi, które są specjalnie pod te zawody ustawiane. Oczywiście osoby posiadające bardzo dobrą kondycję, nie będą musiały aż tak wcześnie rozpoczynać przygotowań. Jednak prawda jest taka, iż jeżeli chodzi o przygotowywania, liczy się tutaj systematyczna praca. Powinniśmy mieć także świadomość, że tego typu zawody najczęściej odbywają się w ciężkich warunkach, dlatego też padający śnieg, albo ulewa podczas treningów nie mogą być wymówkami aby pozostać w domu. Oprócz tego powinniśmy trenować w trudnym terenie, na przykład w lesie, na nierównej nawierzchni. Osoby startujące w zawodach biegów górskich, muszą co jakiś czas sprawdzać się w górach, by przygotować się być przygotowanym do właśnie tego rodzaju zmiennego i obciążającego wysiłku. Więcej na temat: tutaj link.

Jak powinno się przygotować, jeśli chodzi o strój i wyposażenie? To zależy od rodzaju zawodów. Często tego typu regulamin ustala sam organizator. Jeżeli chodzi o normalne długie biegi, przykładowo maratony albo ultramaratony. Tutaj przyda się klasyczny strój sportowy, nakrycie głowy i oczywiście dobre obuwie, które jest przez nas wypróbowane, a nie takie właśnie kupione. Jeśli chodzi o zawody na wytrzymałość tu sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana, bo i samych konkurencji może być już więcej, tak samo zróżnicowanie w obrębie trasy może okazać się spore. Na trudne terenowe zawody dobra będzie odzież wojskowa, sporo ludzi kupuje właśnie ten rodzaj stroju, ceniąc go bardziej od standardowych ubrań ze sportowych sklepów. Zwyczajnie, bardziej sprawdzają się w tych trudnych warunkach. Oprócz tego często przydatny będzie plecak, ważne żeby był lekki oraz była możliwość zamocowania w nim bukłaka z wodą. Nie będziemy musieli zatrzymywać się by uzupełnić płyny. Sprawdź:

moro

Źródło: http://www.sxc.hu/

A przecież czas w takich zawodach odgrywa kluczową rolę. Koniecznie zabierzmy ze sobą batony energetyczne, lub suplementy, jakie uzupełnią poziom glukozy jak i różnych potrzebnych mikroelementów, które tracimy w szybkim tempie podczas wysiłku. Do tego, jeśli to bieg na orientację przydatny będzie kompas i awaryjnie latarka czołowa. Nie trzeba pewnie mówić o nakryciu głowy jak i sprawdzonych butach do konkretnego rodzaju terenu.