ceramikatrio.pl

Żaluzje są w różnych rodzajach

Żaluzje są w różnych rodzajach

Żaluzje są w różnych rodzajach

W większości okien mieści się coś co chroni wnętrze przed słońcem

W ciągu dnia firanki chronią nasze wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz oraz posiadamy gwarancję, że nikt nie widzi co wykonujemy w danym pokoju. Mimo wszystko jeśli świeci słońce, albo nadchodzi noc, gdy musimy włączyć światło, to same firany nie zagwarantują takiej osłony jak byśmy pragnęli.

żaluzje

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Przez to właśnie ludzie od bardzo dawna szukają najlepszych rozwiązań, które zezwolą im na osłonięcie okna, tak żeby nic nie było widać. Kilkadziesiąt lat temu popularne były różnorakiego rodzaju zasłony, jedne lekkie i prześwitujące, inne grube oraz ciężkie, że nic nie było zza nich widać. Mimo wszystko suwanie ich z boku na środek i z powrotem sprawiało dużo hałasu, a nie zawsze udało się je tak zrobić, żeby zupełnie nic nie było przez nie widać, poza tym nawet delikatny ruch sprawiał, że się odginały oraz wszystko odkrywały. Dlatego ludzie nie przestawali szukać czegoś lepszego.

Co chwilę oferowane okazywały się inne żaluzje

Skoro nie zasłony, to ludzie doszli do zdania, że potrzeba czegoś, co będzie zasłaniało tylko szybę i tak pojawiły się żaluzje (żaluzje drewniane elektryczne) harmonijkowe, które przeważnie okazywały się metalowe oraz które umieszczało się pomiędzy dwie szyby. Niestety miały one taką wadę, że nawet kiedy były odsłonięte, to i tak było je widać w oknie, bo nie udało się ich podnieść do góry. Później do wyboru mieliśmy jeszcze taką żaluzję papierową, którą już się podnosiło oraz robiła harmonijkę, ale co ważniejsze z biegiem lat została udoskonalona i dało się ją unieść tak, że osłonięta była tylko górna część okna, albo tak opuścić, że zasłonięty był dół, a góra odsłonięta. Zjawiły się później rolety materiałowe, które zakłada się na wewnętrzną część okna i spuszcza się na całej długości, a też takie montowane na zewnątrz zrobione z PCV, które wspaniale izolują nas od świata. Z upływem czasu pojawiły się też takie żaluzje, które mają szansę zostać zastosowane jako firanki, a kiedy ktoś pragnie czegoś więcej, to ma szansę wybrać takie robione z bambusa, wszystko to po to, żeby ludzie mieli szansę osłaniać okna w taki sposób jak im najbardziej to odpowiada.

Producenci żaluzji posiadają dla nas dużo propozycji

Należy się zastanowić, który rodzaj żaluzji będzie dla nas tym właściwym. Jeżeli pragniemy poznać różnice między nimi, to warto udać się do producenta i tam na miejscu sprawdzić, jak każde z nich są sterowane oraz jaki rezultat zaoferują po zasłonięciu oraz odsłonięciu, tylko wtenczas będziemy mogli dokładnie wiedzieć, które z nich naprawdę nam pasują.