ceramikatrio.pl

Zagłówek do łóżka – jak dokonać wyboru i … zrobić sobeisamemu?

Zagłówek do łóżka – jak dokonać wyboru i … zrobić sobeisamemu?

Zagłówek do łóżka – jak dokonać wyboru i … zrobić sobeisamemu?

Wymarzone łóżko do salonu? Baldachim, obudowa z niezawodnego, dębowego drewna, z ultra-delikatnym materacem, a ponadto aksamitną poszewką? Delikatność, wielkość oraz wytrzymałość to kluczowe względy, za które jesteśmy skorzy dopłacać na początku. Gdzieś dalej plasuje się miejsce na zagłówek.

Dla dużych łóż małżeńskich

łóżko małżeństwo

Autor: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Źródło: http://www.flickr.com

Zagłówek do łóżka, co to jest? Coś za głową, ale co? Dowiesz się tutaj. Dopiero po sprawdzeniu w sklepie, czy sieci większość z nas powie „no jasne, że o to chodzi”. W łożu małżeńskim zagłówek spełni kilka funkcji. To m.in.

Jeśli bez satysfakcjonujących efektów poszukujesz równie nietuzinkowego serwisu, to zalecamy ten tekst (https://www.tuv.com/poland/pl/analiza-i-certyfikacja-haccp-dla-producent%C3%B3w-%C5%BCywno%C5%9Bci.html) – zobaczysz, on też jest bogaty w takiego typu treści.

estetyczne doznania, spoglądając z daleka trudno oprzeć się wrażeniu, iż dodaje całości uroku oraz – co tu wiele mówić – klasę. Przede wszystkim ten wytapicerowany, z grubą warstwą materiału, komponujący się kolorystycznie z materacem lub kolorem ulubionej poszewki na łóżko.

Dla ochrony maluszka

W szukaniu inspiracji natknąłem się poza tym na nietypowy, ale ogromnie praktyczny sposób wykorzystania nagłówka. O ile z założenia zagłówek służy dobremu ułożeniu materiału pod głowę, umożliwia siedzenie (nie trzeba opierać się o pionowo stawiane poduszki), to również… stanowi ochronę dla ściany w pokoiku malucha. Malutkie urwisy szalejące w obrębie swoich czterech ścian nie zrobią i sobie krzywdy, nie zniszczą też ściany, przy której stoi ich łóżko. Czysta praktyka w połączeniu z inspiracją daje zadowalające efekty.

Nie stać Cię na tapicerowany dodatek? Są inne kompozycje

zagłówek w łóżku

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Materiałowy dodatek w postaci nagłówka okaże się dużym kosztem, przekraczającym możliwości finansowe. Pamiętajmy, iż przeznaczeniem zagłówków są nade wszystko duże salonowo-sypialniane łóżka. W pojedynczych, cieńszych przypadkach zagłówek często równa się… kawałkowi drewna, które wystaje z jednej strony na wysokość kilkudziesięciu cm. Rzecz jasna, ułatwia to sprawę z poduszkami, lecz o wygodzie w wersji spartańskiej możemy zapomnieć.

Design może przybierać różne formy

Jednakże dla designu nie ma rzeczy niemożliwych. Oszczędzający, a pragnący mogą wybrać zagłówek niemateriałowy, pikowany. W kolorze czarnym znakomicie będzie pasował do jasnych ścian oraz poszewek. Dla złotych rączek, specjalistów od domowego majsterkowania pozostaje także opcja z własną kompozycją. Zbitka materiału, a ponadto stelażu na własną rękę wymaga zapału oraz pomysłu. Cieszy oczy jeszcze bardziej!