ceramikatrio.pl

Z jakiego powodu dobrze jest wybrać oświetlenie LED? Zobacz opinie

Z jakiego powodu dobrze jest wybrać oświetlenie LED? Zobacz opinie

Z jakiego powodu dobrze jest wybrać oświetlenie LED? Zobacz opinie

Stosowane od lat żarówki żarnikowe i halogenowe kupowane są przez coraz mniejszą liczbę osób. Powiększającą się cały czas popularność zyskuje za to oświetlenie typu LED. Jest ono nie tylko o wiele bardziej trwałe od tych stosowanych dotychczas rodzajów oświetlenia, ale ma także o wiele więcej możliwości wykorzystania. Stąd rosnąca popularność oświetlenia LED.

W pierwszym okresie istnienia diody LED wykorzystywał jedynie przemysł elektroniczny. Dopiero znacznie później zaczęto jest stosować jako źródło oświetlenia. Stało się to możliwe za sprawą zwiększenia mocy diod. Na chwilę obecną oferta diod jest wyjątkowo szeroka. Dostać w sklepie można nie tylko pojedyncze żarówki LED, ale również moduły i taśmy. Można wybierać również ich moc, barwę emitowanego światła, a przede wszystkim można zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Plusem oświetlenia tego rodzaju jest również możliwość oświetlenia miejsc, które zwykłym oświetleniem nie mogły zostać oświetlone chociażby ze względu na problematyczny montaż. Odkąd w sklepach pojawiły się taśmy LED można oświetli niemal każdy zakamarek w swoim domu. Taśma LED nie będzie jednak świeciła sama z siebie. Trzeba jej dostarczyć prąd, a do tego niezbędne są zasilacze do taśm LED – zobacz zasilacze do taśm led. Wybierając zasilacze do taśm LED ,powinno się uwzględnić długość zakupionej przez nas taśmy.

taśma led

Autor: Michael Dorausch
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie LED może być wykorzystywane także jako oświetlenie zewnętrzne. Podobnie, jak wewnętrzne oświetlenie LED do oświetlenia na zewnątrz konieczny jest zasilacz. Do oświetlenia zewnętrznego jednak nie wolno stosować identycznych zasilaczy. Decydując się znajdujące się na zewnątrz oświetlenie LED, należy zakupić zasilacz modułowy wodoodporny.

Taki zasilacz modułowy wodoodporny okaże się przydatny się także wtedy, kiedy zechcemy użyć taśm LED do oświetlenia łazienki, a więc pomieszczenia, w którym panuje zwiększona wilgotność, a przy tym zachodzi ryzyko, że zasilacz zostanie spryskany wodą – zobacz zasilacze . Tego typu moduły mają określoną obudowę, która zapewnia im ochronę przed wodą. Są niezwykle szybkie i proste w montażu. Dodatkowo posiadają elementy, które zapobiegają przed przeciążeniem i zwarciem. Częstotliwość kupowania oświetlenia LED cały czas wzrasta, być może całkiem niedługo tradycyjne żarówki przestaną być stosowane kompletnie. Przypuszczalnie tak właśnie się stanie.

Źródło: ciekawe oferty.