ceramikatrio.pl

Wybierz praktyczność|Pamiętaj o praktyczności w urządzaniu korytarza

Wybierz praktyczność|Pamiętaj o praktyczności w urządzaniu korytarza

Wybierz praktyczność|Pamiętaj o praktyczności w urządzaniu korytarza

Korytarz nie znajduje się we wszystkim mieszkaniach, ale tam gdzie jest ma istotną rolę praktyczną. Trzeba przyznać, że ma wiele ważnych zastosowań. Pełni na pewno rolę wygodnego przejścia do wielu pokoi. Gdy masz korytarz, nie musisz się martwić, czy domownik wejdzie w obuwiu do salonu czy innego pomieszczenia. Zawsze jest w stanie spokojnie ściągnąć obuwie na korytarzu lub ewentualnie w przedpokoju. Klasyczny korytarz posiada też wycieraczkę, która umożliwia oczyszczenie podeszw, jeśli gość ma jednak nie ściągać butów.

korytarz

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W oficjalnych sytuacjach czy w przypadku świąt zaproszeni nie zawsze powinni przecież zdejmować buty. Wycieraczka jest bardzo istotna, bo w przypadku wielu rodzajów podłóg można znacznie zwiększyć ich długość życia. Położenie odpowieniej wycieraczki na korytarzu sprawia, że do wnętrza pokoju przedostaje się znacznie około trzy czwarte mniej brudu – idź na stronę. Odnosi się to do piasku czy błota.
Takie zanieczyszczenia są w stanie szybko zniszczyć nowy dywan albo parkiet. Jeśli wobec tego myślisz jak ciekawie urządzić korytarz, by był on funkcjonalny – zacznij właśnie od wycieraczki.
korytarz

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Jakie jeszcze rzeczy muszą się znaleźć na korytarzu? Z pewnością taka czy inna komoda, w której jesteś w stanie trzymać rzeczy potrzebne podczas opuszczania mieszkania. Do tego rodzaju rzeczy z pewnością należy parasol albo kurtki. Nie ma sensu wrzucać takich ciuchy do komody w pokoju gościnnym. Kiedy posiadasz oddzielne wnętrze, w którym się przysposabiasz do wyjścia. Szafa nie musisz być duża. Natomiast świetnie, by miała użyteczne elementy, takie jak zwierciadło oraz haczyki do wieszania kurtek. Jeśli korytarz (zobacz lampy do przedpokoju sufitowe) czy też przedpokój jest duży, wieszaki i lustro można zamontować oddzielnie. W przypadku mniejszych przestrzeni raczej lepiej sprawdzi się pojedynczy mebel mający kilka funkcji.