ceramikatrio.pl

W jaki sposób ozdobić ścianę?

W jaki sposób ozdobić ścianę?

W jaki sposób ozdobić ścianę?

Ceramika, fotografie, plakaty, naklejki ścienne. Starczy parę ozdób na ścianie, żeby wnętrze nabrało charakteru. Nie masz pomysłu, jakim sposobem ozdobić ścianę w salonie bądź w kuchni? Zobacz zdjęcia aranżacyjne dostępne w internecie. Zajrzyj również do sprofilowanych magazynów. Wyszukasz tam jeszcze więcej inspiracji.

Wybierz ścianę, na której będą mogły się znaleźć dekoracje. Może być to ściana, na jaką nagminnie spoglądasz, dla przykładu przy stole jadalnianym, przy kanapie, nieopodal okna. Bądź też ściana, która cię drażni, wymaga odświeżenia, posiada nierówności (nowe dekoracje zatuszują jej wady). Podpowiedź: ścienna aranżacja może również odwrócić uwagę od mniej atrakcyjnych części mieszkania.

wzór na ścianie

Autor: Alpina
Źródło: Alpina

Przemyśl, co chcesz wyeksponować. Do zdobień ścian świetnie nadają się: wyroby ceramiczne, afisze, zdjęcia, pamiątki z wyjazdów, naklejki na ścianę. Drobiazgi możesz umieścić w regale, na pojedynczych półkach albo zawiesić na hakach, tasiemkach, kolorowych linkach. Pamiętaj jedynie, iż porcelana jak też inne wartościowe przedmioty wymagają rzetelnego wsparcia (półek z podpórkami, solidnych haków – https://www.rathgeber.pl/produkty/etykiety-3d-royalplast).

Jakim sposobem wykonać udaną kompozycję? Wskazówką do tworzenia kompozycji jest spójność. Powyższym spoiwem może być kształt, zabarwienie, powtarzający się motyw, epoka. Przykładem może być kierunek naturalny, w jakim zestawiamy motywy roślinne z wizerunkami zwierząt czy napisami (więcej metalowych napisów). Niekiedy nawet rozmiar obiektu może jednoznacznie zdefiniować zbiór oraz pozwoli uniknąć chaosu. Uwaga! Najtrudniej zespolić z sobą różne kierunki. Jeżeli marzy nam się eklektyzm, poradźmy się dekoratora.

Inskrypcja na ścianę w 3D, to niebanalna dekoracja każdego wnętrza. Zawsze pragnąłeś mieć swe imię na ścianie, niczym z katalogów? Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane i nie wymaga dużego wysiłku. Być może na początku pojawią się trudności, jednak efekt jest zaskakujący, dlatego warto podjąć próbę. Napisy w 3D możesz sporządzić samodzielnie przy użyciu styropianu lub kupić gotowe (dla przykładu w sklepie wirtualnym). Tam też kupimy gotowe naklejki ścienne, które starczy nakleić na wybraną ścianę. Wybór tychże nalepek (wzorów oraz kolorów) jest przeogromny, natomiast efekt może być naprawdę imponujący.