ceramikatrio.pl

W jaki sposób kupić ubrania dobrej jakości? Krótki poradnik

W jaki sposób kupić ubrania dobrej jakości? Krótki poradnik

W jaki sposób kupić ubrania dobrej jakości? Krótki poradnik

Jakość ma sens. Tymczasem w erze niepohamowanej popularności sieciówek, stała się ona dla nas mniej istotna. Liczy się zabarwienie, fason, nie liczy się jakość. Podobają nam się niewysokie ceny, dajemy się skusić olbrzymim promocjom, okazjonalnie zaglądamy na metkę, żeby przeczytać, co rzeczywiście wybieramy. Zakupy robimy w dużych ilościach i trochę na szybko. Czasem zdarza nam się przepłacać, o czym nawet nie mamy pojęcia, kupując sweterek czy koszulę za niedrobne pieniądze, natomiast odbierając wyrób z lichego materiału. Warto jednakże nauczyć się roztropnych zakupów. Czemu?

szafa z ubraniami
Obojętne, co kupujesz – spodnie, sweterek, koszulę – wyjątkową uwagę zwróć na ścieg produktu. Linia musi być prosta a także staranna. Krzywa linia świadczy nie wyłącznie o masowym artykule, lecz również daje znak, iż wyrób nie będzie układał się na sylwetce tak, jak na pewno byś sobie tego życzył – Twoja pesa. Nie będzie też przedstawiał się prestiżowo. Ważne będą także wszelkie wykończenia, szczegóły. Przyjrzyj się kołnierzykowi, mankietom, szyciom, wewnętrznej stronie ubioru – skontroluj, czy dany ciuch jest dopracowany. Jeśli tak, nabywaj śmiało.

Wystające nici to koszmar ciuchów „siecówkowych”. Na ogół bagatelizujesz sprawę. Niestety sterczące nici źle świadczą o wytrzymałości tego, co kupujesz. Nie wiadomo, czy wkrótce coś nie rozpruje się w innym miejscu. Prócz tego taki „wybrakowany” produkt z pewnością będzie źle leżeć na ciele. Zwróć też uwagę na zagniecenia. Nierzadko na stojakach sklepowych da się dostrzec ubrania, którym bez wątpienia przydałaby się interwencja żelazka. Sądzisz – wyprasuję i będzie ok. Błąd! Jako że dany ciuch zdążył się wymiętolić od samego wiszenia na stojaku, w przyszłości także sprawi ci wiele kłopotów i wciąż będzie wyglądał niczym wyjęty prosto z pralki skonfigurowanej na duże obroty.

sukienka z miękkiego materiału

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Decydujący jednak zawsze będzie materiał. Czytajmy metki. Nie interpretujmy po cenie, zwracajmy uwagę na fakty. W najwyższym stopniu pożądane są surowce naturalne: bawełna, włóczka kolorowa (oraz wszelkie jej pochodne dla przykładu kaszmir), len czy jedwab. A może stylistka? Zakupy ze stylistką są kapitalnym rozwiązaniem dla wszystkich osób które nie lubią wybierać i kupować (Twoja pesa).