ceramikatrio.pl

Urządzenie niewielkiego przedpokoju – co przede wszystkim warto jest wziąć pod uwagę?

Urządzenie niewielkiego przedpokoju – co przede wszystkim warto jest wziąć pod uwagę?

Przedpokoje to pomieszczenia w domach i mieszkaniach, które czasem są traktowane faktycznie po macoszemu. Okazuje się, że odpowiednio urządzone mogą stać się bardzo wygodnym miejscem. Niestety, urządzenie przedpokoju to duże wyzwanie. Dlaczego? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że w Polsce niekiedy mieszkania są niewielkie, a w związku z tym, korytarze to ciasne klitki.

szafka

Autor: Maciej Łebkowski
Źródło: http://www.flickr.com

O czym w takim razie trzeba koniecznie pamiętać? W każdym przedpokoju niezbędne są szafki na buty ikea. Są relatywnie niewielkie oraz co najważniejsze – cienkie, w związku z czym zmieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Szafki na buty umożliwiają uporządkować obuwie, w szczególności jeżeli w mieszkaniu mieszka parę osób. Ponadto, przedpokój musi zostać również wyposażony w szafę, przykładowo na sezonową odzież.

W nowym budownictwie w mieszkaniach najczęściej znajduje się odpowiednie miejsce na szafę wnękową, co daje szansę na zaoszczędzenie naprawdę dużej ilości miejsca. Szafa może być wykonana na specjalne zamówienie, wtedy klient ma wpływ na wybór odpowiedniego materiału czy kolorystyki. W korytarzu przyda się ponadto źródło światła. Wskazane jest zdecydować się na dekoracyjne abażury, ponieważ mogą one dać dosyć ciekawy rezultat. W małym przedpokoju nie ma się wielu możliwości dekoracyjnych, w związku z tym abażur to strzał w dziesiątkę. Więcej w temacie: modne narzuty.

W dodatku, urządzenie korytarza musi pasować do salonu, przede wszystkim jeśli jest to pokój dzienny z aneksem kuchennym. Przykładowo, narzuty na fotele lub sofy mogą mieć taki sam kolor jak ściany w korytarzu plafony do przedpokoju albo szafki na buty. Asortyment mebli i artykułów tekstylnych jest obecnie na tyle różnorodny, że można z łatwością odszukać najbardziej odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

buty

Autor: mururoa
Źródło: http://www.flickr.com

O czym jeszcze trzeba pamiętać urządzając mały korytarz w mieszkaniu? W pierwszej kolejności o jasnym kolorze ścian. Ciemne barwy niestety są w stanie optycznie pomniejszyć pomieszczenie, co jest niepożądanym efektem. Poza tym, bezwzględnie należy zatroszczyć się o porządek oraz ograniczenie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Porządek to podstawa, gdyż w takim przypadku korytarz będzie wydawał się o wiele większy. Tutaj więcej ofert: polecane szafki na buty ikea.