ceramikatrio.pl

Urządzanie akwarium. Przeczytaj nasze podpowiedzi

Urządzanie akwarium. Przeczytaj nasze podpowiedzi

Urządzanie akwarium. Przeczytaj nasze podpowiedzi

Akwarium to dobry sposób na to, by hodować w miejscu zamieszkania zwierzęta niewielkie, niewymagające aż tak starannej uwagi jak przykładowo ssaki. O ryby należy rzecz jasna w odpowiedni sposób dbać, jednak czas poświęcany na to jest o wiele krótszy niż na przykład czas, który trzeba poświęcić na odbycie spaceru z psem.

ryba w akwarium

Autor: Chris Favero
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym akwarium przez wiele osób traktowane jest jako bardzo efektowna ozdoba mieszkania, w szczególności jeżeli jest dużych rozmiarów. Od nabywania większego zbiornika trzeba się jednak powstrzymać, w przypadku gdy zakłada się pierwszy w życiu zbiornik. W takim przypadku warto zainwestować w niezbyt duży zbiornik, a po nabraniu doświadczenia pomyśleć o większym. Akwaria w sklepach oferowane są w wielkim wyborze kształtów (jak na opti24.pl), rozmiarów, a także grubości szkła. Warto dokładnie przemyśleć zakup, by pasował do pomieszczenia i dobrze spełniał swoją rolę.

Stanowisko

Bardzo istotne jest miejsce, w którym planuje się umieścić akwarium. Z tego powodu jeszcze przed pójściem do sklepu powinno się kwestię odpowiednio przemyśleć i zaplanować. Co najważniejsze, trzeba pamiętać, że zbiornik razem z zawartością jest elementem niezwykle ciężkim . Musi więc znajdować się w miejscu możliwie wytrzymałym i stabilnym. Powinien to być także punkt, gdzie niemożliwe jest przypadkowe zrzucenie czy uszkodzenie zbiornika. Generalnie niewskazane jest stawianie akwarium w pobliżu okna ze względu na to, że w takim przypadku rozwija się nadmierna ilość glonów w wodzie. Oprócz tego akwarium powinno stać na tle ściany, by wszystkie elementy wewnątrz były dobrze widoczne.

Wybór zbiornika i akcesoriów

Na początek, jak już było wspomniane, trzeba wybierać akwaria mniejsze. Wybór kształtu uzależnia się w większości od upodobań i wyglądu pomieszczenia. Akwarium musi do niego dobrze pasować, a zarazem przyciągać wzrok. Istnieje dużo profesjonalnych producentów akwariów, takich jak na przykład Optiwhite (), których zbiorniki są ogromnie popularne. Istotna jest również grubość szkła, która decyduje o wyglądzie zbiornika i warunkach w środku.

Szukając wartych obejrzenia tekstów, kliknij na ten link. Naprawdę zalecam tę witrynę (www.edukacjaaktywna.pl/), gdyż ona na pewno również zwabi Twoją uwagę.

Równocześnie z akwarium powinno się zakupić potrzebne akcesoria, takie jak termometr, filtr do wody czy grzałka. Należy mieć na uwadze, że po kupnie akwarium i napełnieniu go wodą sadzić rośliny można dopiero po paru dobach.