ceramikatrio.pl

Rodzaje farb, jakie warto znać. Czy farba może pomóc nam odmienić klimat w domu oraz mieć wpływ na aranżację wnętrza?

Rodzaje farb, jakie warto znać. Czy farba może pomóc nam odmienić klimat w domu oraz mieć wpływ na aranżację wnętrza?

Rodzaje farb, jakie warto znać. Czy farba może pomóc nam odmienić klimat w domu oraz mieć wpływ na aranżację wnętrza?

Dom można zmienić na wiele sposobów. Tak naprawdę różnych pomysłów, sposobów aranżacji, innowacyjnych metod jest z roku na rok coraz więcej. Jednak nie każdy wie ile jesteśmy w stanie zdziałać stosując tylko farby. Ile ciekawych pomysłów możemy z jej użyciem zrealizować oraz jak dużo jest różnych jej rodzajów służących do najróżniejszych celów. Jakie farby powinniśmy wypróbować we własnym domu?

beżowa ściana

Czasami mamy już dosyć takich perfekcyjnie gładkich ścian w jednym kolorze. Chcąc zaszaleć z fakturą nie za każdym razem pozostaje jedynie tynk (sprawdź tynk betonowy dekoracyjny) strukturalny. Szczególnie przy okazji stawiania domu warto poeksperymentować oraz zostawić jedną ścianę w stanie surowym. Farba (zobacz farba magnetyczna kolory) na beton, którą nanosi się od razu na taką powierzchnię pozwoli nam uzyskać oryginalny efekt – . Świetny kontrast uzyskamy kiedy reszta ścian zostanie zagipsowana oraz pomalowana zostanie na śnieżną biel. Wtedy rezultat będzie niesamowity. Jak mowa o malowaniu ścian to trzeba powiedzieć o popularnej ostatnimi czasy farbie tablicowej. Na pewno wielu osobom wydaje się ona dobra w zasadzie jedynie do pokoju dla dzieci. To jednak nie jest prawdą. Wyobraźmy sobie jak oryginalny rezultat stworzymy gdy zastosujemy ją w kuchni. Będzie to budziło skojarzenia z knajpką. Możemy na tej ścianie zapisać kredą tablicową przepisy na różnego rodzaju potrawy, albo listę zakupów. Da nam to bardzo niesamowity efekt, jaki zmieni naszą kuchnię całkowicie. Zrobimy coś niebanalnego oraz wniesiemy trochę życia w taką zwykłą przestrzeń. Niektórzy dość często zmieniają meble w domu. Nie jest to często tania zmiana, gdyż sprzęty takie jednak są dość kosztowne.

farby na beton

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest spojrzeć na pewno na swoje meble łaskawszym okiem jak również zastanowić się w jaki sposób można je odmienić na lepsze. Warto sprawdzić jakie są możliwości w tym temacie. Zapewne niektórzy będą zaskoczeni, iż jest specjalna farba, która służy do postarzania nowych mebli. Nie potrzeba tu dużych zdolności plastycznych ani dużej wiedzy z zakresu odnawiania mebli. Wystarczy taka specjalna farba, a rezultat nas na pewno zaskoczy. W taki sposób uzyskamy jakby całkiem nowe sprzęty do domu w stylu vintage, które odmienią przestrzeń. Z korzyścią rzecz jasna dla wystroju domu. Warto zatem zanim zaplanujemy duży remont zobaczyć jakie możliwości mamy, a może się okazać, że będziemy pozytywnie zaskoczeni.