ceramikatrio.pl

Trwałe, wytrzymałe i gustowne parkiety z desek dębowych

Trwałe, wytrzymałe i gustowne parkiety z desek dębowych

Trwałe, wytrzymałe i gustowne parkiety z desek dębowych

Drewno dębowe jest teraz jednym z najbardziej popularnych i najczęściej używanych materiałów do produkcji podłóg. Drewno dębowe charakteryzuje się wieloma parametrami wytrzymałościowymi, jest niezwykle solidne, odporne, a po obróbce prezentuje się faktycznie luksusowo i stylowo. Szczególnie zalecane są podłogi i parkiety z drewna dębowego, które sporo podniosą walory wszelkiego pomieszczenia.

parkiet z paneli

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com

Parkiet dębowy cechuje się świetną wytrzymałością na ścieranie i zużycie, dodatkowo cechuje go duża twardość. Parkiety dębowe są także trwałe na gnicie, wolno więc zdecydowanie oznajmić, że parkiet dębowy to inwestycja na nadzwyczaj długie lata.

Decydując się na parkiet dębowy, mamy do wyboru kilka rozlicznych rodzajów parkietów i desek dębowych, w zależności od firmy, jaką wybierzemy.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na omawiany w tym wpisie wątek, to sprawdź tu śmiało uzupełniające informacje (https://aristar.pl/dywaniki-bagaznikowe-antyposlizgowe-guardliner/).

W asortymencie sporych przedsiębiorstw odszukamy przykładowo parkiety lite dębowe, jakie skonstruowane są z litego drewna dębowego. Przeczytaj więcej: odnośnik.

Takie parkiety po nałożeniu powinny pozostać jeszcze precyzyjnie wyszlifowane i polakierowane. Do wyboru mamy też deski podłogowe lite dębowe, jakie wykonane są z litego drewna dębowego. Deski instaluje się przez ich przyklejenie, potrzebne jest ich późniejsze wyszlifowanie i polakierowanie. Jeśli zależy nam na szybkim położeniu parkietu dębowego, to możemy także wybrać deski, które już są polakierowane oraz wyszlifowane. Interesujące dane: wpis.

Wtenczas należy je wyłącznie przykleić do podłogi, co z pewnością oszczędza multum drogocennego czasu. W ofercie wielu przedsiębiorstw znajduje się również deska dębowa olejowana, postarzana i frazowana. Podłoga może być także sporządzona z dębu czarnego, czyli takiego, który jest poddany odpowiedniej obróbce chemicznej.

podłogi drewniane

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_dab_country_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg
Dzięki niej drewno zmienia swój kolor na brunatno-czarny. Daje to istotnie ciekawy i niezwykle kreacyjny efekt. W asortymencie licznych firm osiągalny jest także dąb thermo, jaki ma barwę miodowo-brązową. Należałoby zaznajomić się z różnymi propozycjami firm, które wykonują parkiety dębowe oraz wybrać taką, która będzie pasować do naszego domu albo mieszkania.