ceramikatrio.pl

Styl skandynawski – idealny w kamienicy!

Styl skandynawski – idealny w kamienicy!

Masz marzenie zaaranżować swoje M3 w starym budownictwie? Znudził ci się jego teraźniejszy wystrój a nie posiadasz pomysłu, jak wykonać wnętrze na nowo? Jest na to sposób! Najlepszym wyjściem jest styl skandynawski! Czy będzie pasował do kamienicy?

meble w stylu skandynawskim
Z jakimi kolorami trzeba się zaprzyjaźnić? Po pierwsze z bielą, szarościami i beżami. Tu dominują jasne kolory, lekkość i prostota. Mocną czerwoną cegłę powinniśmy trochę stonować farbą w kolorze szarym lub beżowym. Nada to wnętrzu delikatności i subtelności.

Czego nie powinno brakować w naszym mieszkaniu w kamienicy? Olbrzymiej i miękkiej sofy, która jest znakiem rozpoznawczym klimatu skandynawskiego. Oprócz niej sporo miękkich jaśków oraz wiklinowych dodatków. Krzesła są niemile widziane, lepiej sprawdzą się pufy, w których będziemy mogli ponadto coś przechować. Inne meble to klasyczne komody i regały. Powinny być naturalnym kolorze drzewa lub zabarwione bielą. Minimalizm przez duże M. Można rozglądnąć się także za barwnymi chodnikami, obrusami, pledami. Każdy z tych elementów nada lokalowi charakteru, będzie totalnie przytulnie. Co w oknie? Woalowe firany i zasłonka? Zdecydowanie nie.

mieszkanie w stylu skandynawskim

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Styl skandynawski odrzuca tego typu dekoracje, gdyż przez okna naprawa okien warszawa ma wpływać do pomieszczenia ogrom światła. W kamienicy zazwyczaj są olbrzymie okna, także lepiej aby dochodziło do pokoju jak najwięcej światła. Czy taki klimat pasuje do kamienicy? Oczywiście. Zwyczajowo szare, nieodmalowane wnętrza, dzięki ulepszeniom i kilku drobiazgom w klimacie skandynawskim nabiorą zupełnie innego charakteru. A czerwona cegła nie będzie już taka intensywna!

Interesujących inspiracji możesz poszukać na stronie: