ceramikatrio.pl

Sprzęty do salonu

Sprzęty do salonu

Sprzęty do salonu

Komoda, którą obecnie znamy, to mebel skrzyniowy wyekwipowany w kilka, czasem kilkanaście skrytek. Zwykle ma prostokątny układ i może posiadać rozmaitą wielkość i głębokość. Służy zwykle do składowania garderoby, bielizny, pościeli, lecz bywa także używana do innych celów. Można spotkać ją w różnych pomieszczeniach, jednakże zwykle stawiana jest w salonie.

Komoda, sypialnia

Autor: Bruno Piombini
Źródło: Bruno Piombini
Komoda drewniana jest meblem skrzyniowym z wieloma skrytkami. Zazwyczaj przybiera układ prostokątny i wysokość nie wyższą aniżeli do ramion przeciętnego człowieka. W sklepach jest możliwość spotkać nadzwyczaj wiele rozmaitych wersji tego sprzętu. Są też określone wyłącznie do sypialni, lub salonu, ale wytwarzane są też takie szczególne do pokoju dziecinnego, gdzie na górze bywa miejsce na przewijak i akcesoria do pielęgnacji szkraba, lub takie do użytku przez niewiasty na przykład jako toaletka z lustrem.

Wieczne, odporne na okazjonalne mody i hity wyposażenie domu świadczy o wyszukanym guście i świadomości wzorniczej gospodarzy. Świetnie wyprofilowana komoda drewniana, ciekawe faktury budulców i świetne gatunkowo tworzywa ustanawiają bazę wyjściową dla ponadczasowego wyposażenia mieszkania.
Salon, w jakim podejmujemy gości, powinien wyglądać reprezentacyjnie.

Ale to w żadnym razie nie znaczy, że ma być drętwy i poważny. Klasa może iść w parze z przyjemnym, domowym nastrojem. Scalając naturalne materiały z ciepłymi barwami i komodę drewnianą o ponadczasowej odmianie, można wykonać wyśmienity wystrój, jaki nie znuży się zbyt prędko. Nutki słodyczy zdołają dołożyć tkaniny w kwiatowe wzorki. Kiedy pewnego dnia będą podmienione, smak tej kompozycji może być już absolutnie inny. Popularne meble (łóżka do sypialni nowoczesne) drewniane:

Niezależnie od epok i kierunku mu nadawanego, trzeba zwrócić uwagę na to, by komoda drewniana nosiła w sobie cechy ponadczasowe i nie stała się przelotnym wybrykiem mody. Mebel i przedmiot we wnętrzu musi posiadać swą wartość i styl, bo takich rzeczy nie kupuje się na jeden sezon. Obszar pokoju dziennego bywa szczególnie wymagająca. Powinna być reprezentacyjna, użyteczna i wyznaczać żywą wizytówkę domu.