ceramikatrio.pl

Skóra tłusta – jak o nią dbać?

Skóra tłusta – jak o nią dbać?

Błyszczący nos, błyszczące czoło jak też policzki to kłopot nie tylko nastolatków. Cerę tłustą coraz to częściej mają też osoby po trzydziestce – głównie kobiety, rzadziej panowie. Jak o nią dbać i czego nie robić podczas pielęgnacji? Łojotokowa skóra jest problematyczna a także mało estetyczna. Musimy ją często oczyszczać jak też nawilżać, by zmniejszyć ilość wydzielanego sebum.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Skóra tłusta uznawana jest za zło konieczne, to zaś z powodu wyglądu – cera łojotokowa jest gruba, ziemista, z dostrzegalnymi zaskórnikami, w dotyku lepka od pokrywającego ją łoju. Pomimo tych wszystkich negatywów cera tłusta ma nieco pozytywów – jest odporna na oddziaływanie wiatru, doskonale toleruje wodę jak też mydło, jej posiadaczki dłużej radują się cerą gładką, bez zmarszczek, natomiast w czasie starzenia nie wysusza się. Jednakże ten rodzaj cery na co dzień jest dosyć kłopotliwy w pielęgnacji, natomiast specyficzny dla skóry tłustej nadwyżka sebum to nie tylko defekt estetyczny – także większa skłonność do problemów ze skórą takich, jak wypryski, czy infekcje grzybicze (kliknij ten link > SKLEP online).

To, że cera łojotokowa pokryta jest cieniutką dostrzegalną warstewką łoju, a nos widać z daleka, wypływa z większej niż normalnie produkcji łoju, wydzielanego przez gruczoły łojowe. To, iż jest go zbyt dużo, może mieć różne przyczyny. Na nadprodukcję łoju wpływ mieć mogą geny, zakłócenia w pracy układu trawiennego jak też przemiany materii, kłopoty hormonalne (więcej pod adresem organique.pl), napięcia nerwowe, pewne medykamenty (np. obniżające ilość cholesterolu), nikotyna, niewłaściwa dieta (zwłaszcza uboga w artykuły obejmujące witaminy A, C, B2 i E), a nawet nienależyta pielęgnacja.

twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Nie jest prawdą, iż posiadaczki łojotokowej cery mogą tylko marzyć o lepszym designie.

Szukasz podobnych informacji na prezentowany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej (http://www.ptak-pogrzeby.pl/uslugi/) a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Należyte kosmetyki oraz prawidłowa, systematyczna pielęgnacja mogą przywrócić skórze twarzy zdrowy, świeży wygląd, zminimalizować łojotok i rozszerzone pory, usunąć zaskórniki. Do pielęgnacji najodpowiedniej używać preparatów z tej samej linii kosmetycznej przeznaczonej dla skóry łojotokowej. Powinny być to kosmetyki oil-free – . Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to płyn micelarny, tonik bez zawartości alkoholu, na dzień łagodny lekki krem nawilżająco-matujący, najlepiej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie sebum. Niebezcelowym uzupełnieniem pielęgnacji są bibułki matujące, maseczka i peeling do skóry łojotokowej. Gdzie zakupić wymienione kosmetyki sklep internetowy to doskonałe rozwiązanie.