ceramikatrio.pl

Przywracaj rzeczom lepsze życie za pomocą techniki decoupage

Przywracaj rzeczom lepsze życie za pomocą techniki decoupage

Przywracaj rzeczom lepsze życie za pomocą techniki decoupage

Obraz twojej zdezelowanej drewnianej szafki już nie przyprawia cię o szybsze bicie serca, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci?

Złościsz się, kiedy zniszczona skrzynka blokuje przejście twojego garażu? A może wypatrujesz nietypowego i budzącego podziw prezentu dla przyjaciółki? Jest na to rada! Decoupage. To nietrudna, stosowana od wieków, a jednocześnie dająca spektakularne efekty technika przyozdobienia przedmiotów – najlepszy sklep decoupage.

Decoupage

Autor: distelfliege
Źródło: http://www.flickr.com

Przedmiotów zapomnianych, które lata świetności maja już dawno za sobą, oraz i tych nowych, aby nadać im oryginalności, nowego znaczenia i stylu. Aby rozpocząć naszą przygodę z techniką decoupage niezbędna jest odrobina pasji tworzenia, nożyczki, papierowy motyw (tudzież śniadaniowe serwetki) który chcemy nakleić na nasz przedmiot, klej a także powłoka zabezpieczająca nasze dzieło czyli lakier. Wcześniej jednak zastanówmy się który przedmiot chcemy udekorować. W dalszej kolejności odpowiednio zaplanujmy jak będzie wyglądał wzór, który stworzymy – do ozdabiania. Ułóżmy wybrane kawałki w całość i zapamiętajmy jak wyglądają. Dopomóc nam w tym może aparat fotograficzny. Zależnie od tego na jakim materiale będziemy tworzyć (drewno, szkło, metal) należy użyć kleju, specjalnego do danej powierzchni.

Czytasz właśnie bardzo ciekawy tekst, więc z pewnością zaabsorbuje Cię też ten udostępniony (https://www.klubtanca.pl/) materiał – on również jest wart przeczytania.

Klej najwygodniej jest kłaść delikatnym pędzlem na przedmiot, który będzie wyklejany, jak i na same materiały. Nie powinna być to gruba warstwa! Po całkowitym wysuszeniu obleczmy nasz wyrób warstwami lakieru.

decoupage

Źródło: http://www.flickr.com

Istotnym jest by nie nakładać nowej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie wyschła. Ilość powłok jest zależna od grubości przedmiotów na których pracujemy, a pożądany efekt otrzymujemy , kiedy po dotknięciu ręką powierzchni, nie mamy nieprzyjemnego wrażenia zgrubień i nierówności. Jeżeli widzimy i czujemy pod palcami pewne niedoskonałości – należy je ostrożnie zetrzeć papierem ściernym i jeszcze raz pokryć lakierem – boże narodzenie decoupage.

Dzięki tej niesprawiającej wiele trudności i stosunkowo taniej technice nasza stara szafka przeobrazi się w piękny mebel, skrzynka przyozdobiona motywami z dziecięcych bajek trafi pokoju naszej pociechy, a koleżanka stanie się szczęśliwą posiadaczką kolczyków w stylu, który preferuje. Serdecznie więc zachęcam do wypróbowania swoich sił.