ceramikatrio.pl

Projektowanie wnętrza: dlaczego dekoracje coś znaczą?

Projektowanie wnętrza: dlaczego dekoracje coś znaczą?

Projektowanie wnętrza: dlaczego dekoracje coś znaczą?

Mieszkanie jest naszą oazą spokoju i wyciszenia, miejscem do którego ciągle wracamy, gdzie chcielibyśmy czuć się dobrze. Urządzamy swoje gniazdko w taki sposób, aby było wygodne i gustowne, ale także nastrojowe. Starannie dobieramy meble, kolor ścian, podłogi oraz wszelakie dodatkowe elementy. Istnieje wiele sposobów by nadać wnętrzu indywidualnego charakteru.

Każdy architekt wnętrz powie nam, że w aranżacji wnętrz niezwykle istotną rolę pełnią elementy dekoracji. Pokój z pięknym kolorem ściany i ponadczasową drewnianą posadzką, w którym znajdują się wyłącznie meble pozostanie bez duszy. Stanowi jedynie punkt wyjścia do stworzenia niepowtarzalnego wnętrza. Dekoracje do domu to temat niesamowicie niezwykle obszerny (zobacz ich bogaty wybór).

zaaranżowany salon w mieszkaniu

Autor: gamene
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na elementy dekoracyjne do naszego wnętrza, których ogromny wybór może nas zadziwić, nie powinniśmy się desperacko trzymać aktualnych trendów. Nie należy też kupować zegara, czy zdobionej lampy pod wpływem chwili, wyłącznie dlatego, że była okazja. Może się później okazać, że kompletnie nie pasuje do naszego pokoju. Kupując dodatki dla domu, najwłaściwiej jest wcześniej przemyśleć, jakie będą pasowały do stylu, w jakim chcemy zagospodarować nasze mieszkanie. Druga sprawa to nasze indywidualne upodobania. Najlepszym rozwiązaniem jest prześledzenie w tym celu stron www, gdzie znaleźć możemy całe mnóstwo sklepów z artykułami do wystroju domu. Możemy tym sposobem spokojnie przejrzeć produkty oraz porównać ceny. Zakupu jednak najrozsądniej dokonać w sklepie stacjonarnym. Zdjęcia produktów bardzo często mogą nas zmylić. Jednymi z wdzięczniejszych elementów wystroju wnętrza są lustra w ramach (oferta luster w ramach).

Lustro odbija promienie światła, dzięki temu optycznie powiększa pomieszczenie. W zależności od typu ramy, nadaje niepowtarzalny charakter. Dostępne na rynku lustra w ramach umożliwiają nam przypasować je do każdego wnętrza. Są lustra romantyczne, glamour, a nawet retro. Ułatwieniem jest fakt, że możemy je zamontować zarówno pionowo, jak i w poziomie. Wybierając lustro ozdobne do naszej łaźni czy pokoju dziennego, należy mieć na uwadze, że ma ono służyć tylko jako dodatkowy element. Dla przykładu za wielkie lustro (http://krypton.wroclaw.pl/) z bogato zdobioną ramą, może przytłoczyć małe wnętrze.

Jeśli mamy trudności z aranżacją naszego mieszkania, bo nie jesteśmy pewni w jakim stylu chcielibyśmy go urządzić, możemy wezwać o pomoc architektów wnętrz.