ceramikatrio.pl

Pomysły na ozdobienie ścian w mieszkaniu

Pomysły na ozdobienie ścian w mieszkaniu

Pomysły na ozdobienie ścian w mieszkaniu

Ozdoby na ścianach to nie tylko typowe obrazy lub tapety ścienne. Bardzo często na naszych ścianach pojawiają się finezyjne fototapety, wielokrotnie ukazujące prywatne fotografie, śmieszne naklejki lub finezyjne płytki ceramiczne. Bardzo ciekawym i nowoczesnym sposobem bywają także obrazy drukowane na płótnie.

http://demur.pl/obrazy/do-sypialni

Autor: http://demur.pl/
Źródło: http://demur.pl/
Różnego rodzaju ozdoby na ścianach to doskonały pomysł na oryginalne zaaranżowanie pomieszczeń w mieszkaniu. Należy jednak pamiętać, że mają być one uzupełnieniem mebli czy sprzętów znajdujących się w danym mieszkaniu. Jeżeli więc planujemy zdecydować się na obrazy drukowane na płótnie należy pamiętać o tym, żeby idealnie współgrały one ze wszystkimi elementami wnętrza.

Ciągle jednak bardzo popularną dekorację ścienną stanowią różnego rodzajutapety. W tym przypadku wybór różnorakich motywów mamy duży: od typowych, poprzez ekstrawaganckie połyskujące srebrem lub złotem. Znacznie większym zaciekawieniem cieszą się także fototapety, które dają szansę na stworzenie osobliwego i niepowtarzalnego wnętrza. Niezwykle modną dekoracją ścienną okazuje się także tapicerka. Początkowo ten sposób był wykorzystywany w sypialniach, jednak obecnie znacznie częściej występuje również w salonach czy przedpokojach. Miękka i przytulna tapicerka we wnętrzach wygląda bardzo dość przytulnie,sprawdź propozycje na stronie demur.pl/obrazy.

Znacznie częściej także ozdoby ścienne dają nam okazję do rozmaitych wnętrzarskich eksperymentów. Jako przykład można wziąć między innymi fornir, który do niedawna przynależał do konkretnych pomieszczeń, czyli przede wszystkim salonów i sypialni. Aktualnie, dzięki znacznie lepszym, nowoczesnym zabezpieczeniom, może być wykorzystywany także w łazienkach czy kuchniach. To samo dotyczy tapet, które również współcześnie są znacznie bardziej odporne np. na wilgoć.

Doprawdy spodobał Ci się nasz wpis? Szalenie nas to raduje. Więc zachęcamy do kolejnych wątków – po prostu kliknij w link do źródła (https://www.archicom.pl/mieszkania-swojczyce/).

Natomiast kamień albo płytki ceramiczne, które jeszcze jakiś czas temu były przeznaczone w głównym stopniu do kuchni i łazienek, obecnie są ochoczo stosowane w salonach, a nawet sypialniach.

W przypadku ozdób ściennych, takich jak obrazy, możemy pozwolić sobie na nieco fantazji. Szczególnie jeżeli zależy nam na naprawdę unikatowych i niepowtarzalnych dekoracjach. W sklepach odnajdziemy wiele różnorodnych produktów, jakie umożliwią nam wszelkiego typu eksperymenty.