ceramikatrio.pl

Pomysły na dekorację okien w okresie Bożego Narodzenia

Pomysły na dekorację okien w okresie Bożego Narodzenia

Pomysły na dekorację okien w okresie Bożego Narodzenia

Święta to okres, gdy staramy się, aby nasze mieszkanie było pięknie udekorowane. Za pomocą paru przedmiotów możemy sprawić, że pomieszczenia nabiorą wyjątkowego klimatu. Oprócz ozdób choinkowych, stroików, świeczek o zimowym aromacie czy lampek, warto przemyśleć także dekorację okien.

Lekkie i odświeżające aranżacje

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Dekoracja okna może przenieść trochę bożonarodzeniowego klimatu poza dom. Poza tym dopełni pozostałe ozdoby. W jaki sposób upiększyć okno? Najprostszym sposobem jest powieszenie światełek choinkowych. Wybieramy odpowiadającą nam długość czy kolor i układamy w wymyślony przez siebie sposób. Jeśli jednak jesteśmy zadania, że jest to rozwiązanie zbyt banalne i szukamy czegoś niesztampowego warto obudzić swoją fantazję i wymyślić coś pięknego. Idealne rozwiązanie to interesująca zawieszka, którą zawieszamy w oknie. Szyku nada bombka bombka decoupage zamocowana przy pomocy wstążki. Wyśmienicie sprawdza się tu czerwień z zielenią, granat ze srebrem, ale również wszystkie połączenia pasujące do aktualnych dekoracji. Prócz tego możemy wspominać nasze dzieciństwo i powycinać białe śnieżynki. Stanie się to doskonałą

Świateczna gwiazdka

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

rozrywką. W dodatku do zabawy najlepiej jest wciągnąć dzieci. Jest to bardzo dobry sposób spędzania czasu razem. Z dziećmi można także dekorować dom za pomocą śniegu w sprayu. Jest łatwo zmywalny, nie ma problemu z naprawianiem wzorów. Jest możliwość tworzenia ich samodzielnie lub wykorzystując przygotowane wcześniej szablony. Śnieg w sprayu to również doskonałe rozwiązanie, gdy na zewnątrz nie ma prawdziwego puchu. Powróćmy jednak do zawieszek. Zawieszka to cudowna dekoracja okna. Naprawdę interesująco prezentują się ozdoby wykonane z jadalnych elementów. Świetną propozycją jest połączenie suszonych plasterków pomarańczy.

Źródło artykułu:

Dzienne światło sprawi, że będą niczym witraż. Idealne będą również własnego wykonania pierniczki. Należy wspomnieć, że ta dekoracja okna przepysznie pachnie! Ciekawą metodą jest malowanie okien mydłem. Taką ozdobę również niezwykle łatwo się zmywa. Klimat Świąt może być podsycana ciekawą dekoracją wnętrz – dowiedz się więcej. Należy pamiętać także o oknach, które – doskonale upiększone – dodadzą blasku wszystkim innym ozdobom.