ceramikatrio.pl

Pomyłki przy urządzaniu łazienki – które najczęściej popełniamy

Pomyłki przy urządzaniu łazienki – które najczęściej popełniamy

Pomyłki przy urządzaniu łazienki – które najczęściej popełniamy

Nie ważne czy w małym czy w dużym pomieszczeniu, aranżacja łazienki może stanowić kłopot. Wybór asortymentu dostępny na dzisiejszym rynku jest tak duży, że łatwo zagracić zbędnymi sprzętami nawet przestronną łazienkę. Jakich błędów w urządzaniu należy unikać, aby z łazienki korzystać swobodnie i z przyjemnością?

umywalka

Źródło: pixabay.com
Szafka z umywalką to idealny sposób na zagospodarowanie miejsca pod umywalką, a jednocześnie zdobycie przestrzeni do przechowywania na środki czystości, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty niezbędne w domu, które mogą być schowane i nie szpecić wnętrza. Zestawy mebli łazienkowych muszą być dopasowane do kafelek i harmonijnie z nimi współgrać. Jeżeli kafelki są w zdecydowanym kolorze lub wzorzyste, lepiej postawić na spokojną kolorystykę, aby pomieszczenie nie było przeładowane różnym wzornictwem, fakturami i barwami – jakie zestawy mebli łazienkowych dobrać. W niedużych łazienkach, znakomicie sprawdzą się kolory chłodne i błyszczące kafle, odbijające światło. Tym sposobem zyskamy optyczne „powiększenie” pomieszczenia. Z kolei ciepłe kolory, matowe faktury, mogą spowodować, że pomieszczenie jeszcze się zmniejszy.

łazienka

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmieszczenie rzeczy w łazience jest bardzo ważne. W przypadku różnego typu sprzętów, powinniśmy brać pod uwagę, że mogą one ulec awarii i wymagać naprawy. Jeżeli nie uwzględnimy tego w projekcie, może się potem okazać, że żeby dostać się do zepsutej części pralki, demontażu będzie wymagała na przykład szafka z umywalką. Zestawy mebli łazienkowych muszą zawierać odpowiadającą potrzebom domowników ilość szafek i półek na kosmetyki, ręczniki oraz sprzęt przechowywany w łazience. Płytki w pomieszczeniu muszą być antypoślizgowe, gdyż nawet najpiękniejsze kafelki o dużej śliskości nie wynagrodzą nam kontuzji, które możemy ponieść, jeśli staniemy na ich mokrej powierzchni. Szafki i półki powinny gwarantować swobodne ruchy i otwieranie, oferując miejsce do poruszania się. W innym przypadku mogą również będą w znaczącym stopniu ograniczać wygodę. Montaż dzielonych luster, oświetlanych z góry sprawia, iż człowiek nie może się swobodnie przeglądać, a obraz nie będzie wystarczająco ostry. W łazienkach lepiej sprawdzą się tafle lustrzane jednolite, oświetlane z dwóch stron, które pozwalają swobodnie się przeglądnąć, zrobić make-up czy fryzurę. Niewłaściwe oświetlenie w łazience może sprawiać, iż wykonywany przy nich make-up będzie zbyt ostry, ponieważ nieodpowiednie oświetlenie przekłamuje przeczyste natężenie koloru pudru lub cieni do powiek. Barwa oświetlenia przy takim lustrze musi być jak najbardziej zbliżona do naturalnego odcienia.