ceramikatrio.pl

Piękne i ponadczasowe drzwi

Piękne i ponadczasowe drzwi

Piękne i ponadczasowe drzwi

W przypadku drzwi wejściowych kluczową rolę pełni bezpieczeństwo. Stabilna konstrukcja, blokady przeciwwyważeniowe, dodatkowe zawiasy. To tylko nieliczne z zabezpieczeń, w które wyposażone są drzwi zewnętrzne. Jeśli zaś mówimy o drzwiach wewnętrznych, interesuje nas zwykle ich wygląd. A tutaj oferta jest przebogata.

Geometryczny szyk

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Które drzwi wybieramy najczęściej ? Te z naturalnym fornirem, najlepiej dębowym lub z drzewa egzotycznego. Dla szczególnie wybrednych klientów jest również fornir modyfikowany, który mimo, że z naturalnego drewna, jest tak zrobiony, że rysunek słojów i kolorystyka każdego egzemplarza są takie same.

Cały czas powodzeniem cieszy się naturalne drewno. I mimo iż dzisiejsze drzwi produkowane z tworzyw sztucznych kuszą swymi atrakcyjnymi cenami, nie będą one nigdy stanowiły konkurencji dla drzwi drewnianych. Polubiliśmy białe (zobacz meble stylowe białe) drzwi – coraz więcej osób rozgląda się za tym kolorem skrzydeł do wnętrz w swoich wnętrzach. Ma to związek głównie z modnymi obecnie kierunkami w wystroju wnętrz: stylem skandynawskim i rustykalnym. W jednym i drugim biel odgrywa najważniejszą rolę. Białe drzwi możemy zamówić w okleinie lub drewniane, pomalowane. Jeśli mamy czas czas i możliwości, możemy zamówić w sieci tanie drzwi pokojowe z drewna, i samemu je pomalować.

Ale tak jak kolor biały pasuje w każdym wnętrzu, tak do małego pomieszczenia nie pasują ani pełne, ani bardzo ciemne drzwi. Sprawdzą się za to drzwi w jasnym odcieniu, z szybą. Biały kolor, odbijając światło, rozjaśnia przestrzeń, a do tego daje poczucie czystości i świeżości. Dodatkowo biel jest elegancka i uniwersalna, daje dużo możliwości aranżacji, współgrając w zasadzie z każdym kolorem. Jest też ponadczasowa – odnajdzie się praktycznie w każdym wnętrzu – zarówno minimalistycznym, nowoczesnym, jak i w stylu tradycyjnym.

Gustowne połączenie szkła i drewna

Autor: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Jak wiemy, drzwi to inwestycja na lata, warto więc poświęcić trochę czasu na ich wybór. Zdecydujmy się na neutralny wzór, który wpisze się w nasze wnętrze, a przy tym nie znudzi się po krótkim czasie.