ceramikatrio.pl

Ozdoby świąteczne – co wybrać tym razem?

Ozdoby świąteczne – co wybrać tym razem?

W ciągu roku Polacy obchodzą dwa podniosłe święta: Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Z punktu widzenia religijnego to właśnie Wielkanoc ma dla nas największe znaczenie. W praktyce jednak bardzo duża część z nas przywiązuje ogromną wagę do Bożego Narodzenia. Te bardzo rodzinne święta mają zaskakująco rozbudowaną oprawę. W ich trakcie nie może zabraknąć przeróżnych dekoracji świątecznych.

Ozdoby świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia mogą być bardzo zróżnicowane. Tą największą jest bez wątpienia choinka, którą w tym magicznym okresie ubiera w domach zdecydowana większość z nas. Na choince umieszczamy bombki w różnych kolorach, cukierki, łańcuchy, zakładamy światełka mieniące się wieloma barwami. Bardzo duża grupa osób – szczególnie tych, którzy mają dzieci – decyduje się na zrobienie ozdób świątecznych własnoręcznie – poznaj Pinakoteka Home. Do ich wykonania używa się bibułę, papier kolorowy, wydmuszki jaj, nieprasowaną słomę. Przy pomocy własnych rąk można stworzyć najprawdziwsze cuda, która sprawią, że choinka (zobacz również – bombki plastikowe do decoupage) będzie postrzegana przez nas jako jeszcze bardziej niesamowita.

ozdoby świąteczne

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl

Ozdoby świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia to jednak nie tylko drzewko, na którym znajdują się bombki. W naszych domach umieszczamy przeróżne stroki, które robimy z żywych gałązek świerkowych bądź jodłowych. Umieszczamy w nich świeczkę, szyszki, naprawdę często także bombki. Świetnym dodatkiem są laski cynamonu, które sprawią, że stroik będzie także wyjątkowo mocno pachniał. Chcąc postawić na interesującą, a jednocześnie naturalną ozdobę, można sięgnąć po pomarańcze i goździki. Goździki wbijamy w owoc, układając w oryginalny wzór.

Goździki w połączeniu z pomarańczą to naprawdę wyraźnie wyczuwalny zapach, który każdy z nas chciałby mieć w swoim domu. Osoby, które są właścicielami domów piętrowych nie zapominają również o przystrojeniu balustrady schodów. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym wypadku girlandy oraz światełka – dokładnie te same, które umieszczamy na choince. Do nich można dodać bombki, bez których Boże Narodzenie zwyczajnie nie może się obejść. Ozdoby świąteczne, aromatyczne wypieki, bliskie nam osoby – wszystko to sprawia, że to właśnie Święta Bożego Narodzenia nabierają dla nas tak wielkiego znaczenia i traktowane są jako wydarzenie naprawdę podniosłe.