ceramikatrio.pl

Oświetlenie w domu – stwórz domową atmosferę

Oświetlenie w domu – stwórz domową atmosferę

Oświetlenie w domu – stwórz domową atmosferę

„Brak światła, podobnie jak przeprowadzki czy rozwody, był jednym z głównych przyczyn wzrostu przypadków depresji” – pisał Paulo Coelho. To prawda. Gdy mrok zapada coraz szybciej, żyrandole, kinkiety i lampki stanowią substytut naturalnego światła. Dlatego też, oświetlenie domu wymaga precyzyjnie przemyślanej koncepcji. Salon to miejsce, w którym powinno być przyjemnie. To w tym pomieszczeniu toczy się życie rodzinne, czytamy książki, bawimy się ze swoimi latoroślami, przyjmujemy gości.

oświetlenie salonu

Pokój ten wymaga z tego względu specjalnej troski. Zwłaszcza gdy zakupiliśmy ciemne meble, mięsiste tkaniny, a ściany pokryliśmy ciemną farbą. Na które lampy się zdecydować? Zazwyczaj w centralnym punkcie sufitu, lub tuż nad stołem wieszamy lampy sufitowe do salonu (więcej o lampach sufitowych). Mogą być wiszące, z kloszem, w formie żyrandola tudzież plafonu. Oprócz tego skorzystajmy z pomocy lamp (zobacz apd market) ściennych. Idealnie sprawdzą się kinkiety – po jednej sztuce z każdej strony kominka lub okna. Lampy stojące, z kloszem skierowanym w dół postawmy przy fotelu, w którym lubimy czytać. Jeżeli pokój dzienny ma spory metraż, warto połączyć go z kuchnią i światłem zaakcentować kącik do pogawędek, słuchania muzyki czy zagłębienia się w lekturze. Nie mniejszym wyzwaniem jest odpowiednie rozplanowanie źródeł światła w kuchni. Lampy kuchenne wspomagają nas w codziennych czynnościach, dlatego, niezależnie od wielkości kuchni – ilość lamp, ulokowanie, barwa oraz sposób oprawienia są tak istotne.

oświetlenie podszafkowe

Autor: Glendale United Methodist Church – Nashville
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie podszafkowe jest niezastąpione – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce pracy. W tym przypadku wskazane jest oświetlenie podszafkowe led, które pięknie wygląda i zużywa o wiele mniej energii niż klasyczne żarówki. Aktualnie coraz ważniejsze jest, by lampa nie tylko rozjaśniała przestrzeń w której żyjemy, ale również upiększała wnętrze. Ma nie tylko wydłużać czas funkcjonowania człowieka, ale też zapewniać mu radość z jej posiadania. W e-sklepach znajdziemy wiele sklepów z lampami, które świetnie sprawdzą się zarówno w eleganckich, jak i nowoczesnych domach. Więcej na portalu .