ceramikatrio.pl

Oświetlenie LED jest zachwycającym sposobem na obniżenie rachunków. Do jakich celów służą kontrolery?

Oświetlenie LED jest zachwycającym sposobem na obniżenie rachunków. Do jakich celów służą kontrolery?

Oświetlenie LED stało się ostatnimi czasy bardzo wzięte. Dzięki niemu zdarza się nie tylko uchować wiele energii, ale także wygody – taka żarówka będzie nam służyć znacznie dłużej, niż standardowa. Do jakich celów służą używane w tej działce kontrolery led?

Oświetlenie ledowe

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications
W taśmach RGB kontrolery led służą do sterowania i prężnej przemiany kolorów. Komunikacja pomiędzy regulatorem a pilotem do taśm jest możliwe dzięki falom radiowym czy falom podczerwieni.

Charakterystycznymi cechami tego rozwiązania są: bezprzewodowy pilot, równa regulacja barwy, regulacja jasności oświecenia. To urządzenia, jakie zarządzają barwą i natężeniem światła. Kontrolery LED do taśm IR inaczej te na podczerwień oferują więcej funkcji niż radiowe, natomiast mają wyraźnie słabszy zasięg.

Z kontrolera na podczerwień wychodzi czujka, w jaką musimy kierować pilotem żeby zmienić kolor taśmy, wybielić ją, ściemnić, bądź ustawić mechaniczną zmianę kolorów. Zakres działania pilota to około 15 metrów. Kontrolery led proponują nam o wiele więcej funkcji aniżeli pilot radiowy.

Czujesz chęć na kolejne zajmujące posty? Nie czekaj! Przygotowaliśmy ich dla Ciebie sporo. Zatem kliknij po szczegóły (http://artykulyreligijne.pl/obrazy-z-aniolem-strozem) i ciesz się świeżymi treściami.

Jedną z nich jest bezobsługowy wybór odcieni przez mieszanie kilku kolorów za jednym razem.

Taśma led

Autor: Nathan Duprey
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątkowo znaczącą zaletą tego typu pilota jest też wiele automatycznych projektów dzięki jakim taśma bez użycia pilota transformuje kolory w bogatych kompozycjach. Na nieszczęście kontrolery led mają także skazy, a mianowicie obsługują mniejszą długość metrów taśmy niż np. radiowe.

Łapią sygnał przez ścianę w związku z tym można wyłączyć taśmę albo odmienić jej kolor niezależnie od tego w jakim pokoju jesteśmy. Wielu ludzi myśli też, że podłączenie zestawu RGB jest dokuczliwe. A tak na prawdę trzeba jedynie przeczytać instrukcję do kabli, podłączyć taśmę do weryfikatora, a do tego zasilacz.

Dzięki taśmie RGB da się uzyskać poprawny wynik kolorystyczny. Za usługą kontrolera możemy mieszać 3 kolory , dzięki czemu zdobędziemy kolor, jaki nas interesuje. Do dynamicznej zmiany barw posłużą nam kontrolery led, za wsparciem których jesteśmy też w stanie monitorować komplet oświetlenia.