ceramikatrio.pl

Oryginalny styl art deco do twojego mieszkania

Oryginalny styl art deco do twojego mieszkania

Oryginalny styl art deco do twojego mieszkania

Pomysłów na zaaranżowanie modnego nowoczesnego domu jest obecnie mnóstwo. Jeżeli chodzi o aranżację pomieszczeń możemy wyróżnić wiele styli, które charakteryzują się indywidualnym wykorzystaniem mebli i pozostałych akcesoriów do domu. Zależnie od wybranego stylu stosuje się konkretne wyposażenie, które ma podkreślać kluczowe jego cechy. Jednym z cieszących się dzisiaj niemałym uznaniem jest styl art deco – nowoczesny, szlachetny i nietuzinkowy zarazem.

art deco

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Art deco kojarzy się większości z nas w większości w pierwszej kolejności z osobliwym malarstwem. Rzeczywiście, jeśli chodzi o art deco obrazy są jednym z pierwszych wyznaczników tego stylu.

Bardzo zalecamy ten tekst wszystkim, którzy bezskutecznie szukają tekstów o pokrewnej problematyce oraz które są tak samo emocjonujące. Kliknij i sprawdź!

Ma on swoje odniesienia jednak także w modzie, jak i przy dekorowaniu wnętrz. Aranżacja w tym stylu uwzględnia kilka kluczowych zasad. Po pierwsze, wnętrza urządzone w art deco charakteryzuje symetria i harmonia.

Przydałoby Ci się kompleksowe objaśnienie powyższego tematu? Zatem nie ociągaj się i przejdź do nowej strony. Tam czekają na Ciebie bardziej szczegółowe wpisy.

Przejawiają się to między innymi w wykorzystaniu geometrycznych figur i linii, które mają wręcz surowy, chłodny format.

W parze z nimi idzie zauważalna, niekiedy kontrastująca ze sobą kolorystyka. Żywe barwy takie jak żółty czy czerwony zestawia się tutaj z bielą albo czernią. Wykorzystuje się przy tym najczęściej jasne, zdecydowane kolory. We wnętrzach typu art deco liczy się utrzymanie odpowiednich proporcji. Nie znaczy to jednak, że wykorzystuje się tylko i wyłącznie proste rozwiązania i konstrukcje, które mają pomóc w osiągnięciu wyczekiwanego efektu. Styl ten jest bowiem bardzo nowatorski – zimne szkło i chromowaną stal łączy się tutaj z dostępnymi rodzajami drewna. Wszystko natomiast musi ze sobą harmonizować i tworzyć interesująca całość.

art deco

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze cechy stylu art deco możemy poznać oglądając obrazy. Najszybciej możemy to zrobić zaglądając do internetu (więcej informacji). Niejedna internetowa galeria art deco oferuje możliwość przejrzenia, a jednoczenie zakupienia obrazów tego typu. W Polsce jedną z najpopularniejszych artystek, która tworzyła w tym stylu była Tamara Łempicka. Warto zobaczyć jej obrazy, gdyż są faktycznie nowatorskie i nietuzinkowe. Warto także kupić, chociaż jeden obraz art deco, jeśli właśnie to w tym stylu chcemy zaaranżować swoje mieszkanie. Obrazy doskonale podkreślają tego typu wnętrza.