ceramikatrio.pl

Organizowanie miejsc w nowym czterech kątach. Rola dodatków.

Organizowanie miejsc w nowym czterech kątach. Rola dodatków.

Organizowanie miejsc w nowym czterech kątach. Rola dodatków.

Nowe mieszkanie silnie powiązane jest z tzw. planowaniem przestrzeni. Powinno być to urządzanie praktyczne, ale również posiadające właściwości estetyczne – czasami niełatwo jest dojść do takiego kompromisu.

wycieraczka wejściowa

Autor: KOMFORT
Źródło: http://www.komfort.pl/

Kiedy nareszcie jednak uda się zaplanować najważniejsze rzeczy, okazuje się, iż planowanie w „sferze pierdół” też posiada istotne znaczenie. Wycieraczki wejściowe, dywaniki łazienkowe i ręczniki kąpielowe to tylko jedne z tych rzeczy, które mogą sprawić problem podczas aranżacji wnętrza wyśnionego mieszkania.

Nie jest to jednak tak nie proste. Istotnie, czasem jest dość drażniące, ale wystarczy iść za kilkoma poradami, które dość to ułatwią.

Pierwsza grupa porad w tym aspekcie to wycieraczki (https://www.anplast.pl/produkty/wycieraczki-do-butow/aluminiowe,2,11304) wejściowe . Wybieranie ich jest dosadnie powiązane z tym, czy dana wycieraczka jest adekwatnie absorbująca i – co ważniejsze – czy dosyć dobrze usuwa zabrudzenie z obuwia. Tak samo jest z wybieraniem wycieraczki na okres jesienno-zimowy. W momencie, w którym zależy nam na jak największej chłonności, a zewnętrzny atrybut jest rzeczą bardzo mniej istotną, poleca się korzystanie z wycieraczek ażurowych, które wykonane są z odpornych na ścieranie wykonanych z gumy szczotek co sprawia, że efektywnie oczyszczają obuwie z zanieczyszczeń, a ich specjalnie utworzony spód ułatwia osuszanie. Następną propozycją dla wycieraczek doskonale radzących sobie z jakimkolwiek zanieczyszczeniem będą wycieraczki wykonane z twardego tworzywa, tak zwane wycieraczki szczotkowe, których chropowata powierzchnia sprawdza się w skutecznym usuwaniu zabrudzeń – nawet z najdrobniejszych kratek butów. W sytuacji, kiedy przed drzwiami frontowymi jest choć małe osłonięcie, bezspornie trafionym wyborem okazują się wycieraczki kokosowe – dostatecznie chłoną H2O, a także są sprawne w walce z piaskiem i błotem. W wypadku, gdy na dworze nie jest wilgotno i brudno można zdobyć się na zwyczajne, mało chłonne wycieraczki i przyozdobić je – jakimś ciekawym wzorem.

Następna kategoria to dywaniki łazienkowe . Nie każdy decyduje się na ich posiadanie z różnorakich powodów, ale fani nie wchodzenia na chłodne kafelki zaraz po wyjściu z kabiny prysznicowej lub ciepłej kąpieli powinni także uwzględniać kilka porad. Dywaniki łazienkowe powinny głównie być jak najbardziej praktyczne – chłonne, niewolno schnące i z podeszwą antypoślizgową. Dobrze byłoby również, by można było je prać w pralce. Większość dywaników do łazienki sprawdza się w tych częściach, więc następną rzeczą, na którą powinno się zogniskować uwagę jest kolor. Kolorystyka dywanika zależna jest od samej łazienki – jeśli jest ona barwna i/lub abstrakcyjna, najlepiej sprawdzi się dywanik w stonowanym, niejaskrawym kolorze – brązie, beżu, szarości bądź bieli. W chwili, gdy mamy do czynienia z łazienką w subtelnych kolorach, z kafelkami najwyżej dwubarwnymi – można pozwolić sobie na więcej i wybrać pstrokaty, bardzo kolorowy dywanik. Istnieją dwa recepty na barwę dywaników w takich łazienkach – albo wybieramy je pod kolor akcesoriów się w niej znajdujących, albo wręcz przeciwnie – dobieramy je na zasadzie jak najsilniejszego kontrastu.

Ostatnią kategorią są ręczniki kąpielowe. Odpowiednia kolorystyka potrafi wybitnie ubarwić łazienkę – co powoduje, że ręczniki łazienkowe są wyciągnięte ze swojego funkcjonalnego kontekstu i zostają wciśnięte w bardziej elastyczne znaczenie – jako element dekoracyjny. Też tu winno się kłaść akcent na kolorystykę i wzór.

ręczniki łazienkowe

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Dobre ręczniki kąpielowe winny też oczywiście być jak najbardziej chłonne, a przy okazji też miłe w kontakcie ze skórą. Niektórzy preferują ręczniki łazienkowe, które są chropowate, inni miękkie, ale nie winno się zapominać, by ręczniki kąpielowe wybierać przede wszystkim na zasadzie higroskopijności i prędkości suszenia. Zagęszczenie splotu ręcznika także ma jest istotna.

Podsumowując, chcąc udoskonalić coś w środku mieszkania nie ma potrzeby posuwać się do remontu – starczy zmienić kolorystykę ręczników czy dywaników, czy też wycieraczki i wielu różnorakich akcesoriów.