ceramikatrio.pl

Odkurzamy centralnie

Odkurzamy centralnie

Odkurzamy centralnie

Odkurzacze są o tyle kłopotliwymi akcesoriami, że do ich składowania jest potrzebna cenna przestrzeń. Problematyczne jest także przełączanie odkurzacza między różnymi kontaktami w dużym domu, regularne zmienianie worka i dźwiganie całego, często kilkukilogramowego odkurzacza.

Czyste wnętrze

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto niedziałające filtry powietrza bywają uciążliwe dla alergików. Dlatego też przyrządem, o którym marzy każda gospodyni domowa jest nowoczesny odkurzacz centralny, który eliminuje większą część wspomnianych problemów. Jest wygodny w obsłudze, rzadko się psuje, nie robi dużo hałasu i nie jest wcale dużo droższy od zwykłego odkurzacza.

Jak działa?
Cała idea takiego odkurzacza opiera się na ukryciu jednostki centralnej urządzenia w miejscu, w który jego odgłos nie będzieprzeszkadzał – w piwnicy czy komórce pod schodami i przeprowadzenie kabli w ścianach do każdego pomieszczenia.galeria (więcej i więcej)W ścianach mocuje się specjalne kontakty przypominające te w których płynie prąd. W gniazdkach znajduje się schowana rura odkurzacza (odkryj propozycję centralnych odkurzaczy od Doman), który po przymocowaniu końcówki uruchamia się automatycznie. Jednostka centralna zbiera wszystkie nieczystości, ze względu na rozmiary opróżnia się ją o wiele rzadziej niż zwykłe urządzenia.

Mieszkanie

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

To nieskomplikowane rozwiązane zyskało rzesze fanów i jest instalowane w większości nowoczesnych domów. Moc odkurzacza jest dopasowywana indywidualnie zależnie od długości przewodów poprowadzonych w ścianie i innych indywidualnych potrzeb.

Najlepsze odkurzacze
W większej części domów jednorodzinnych prowadzi się blisko 20 metrów przewodów w ścianach ścian. Daje to możliwość podłączenia odkurzacza do 5 gniazdek. W takich warunkach fachowcy zalecają odkurzacze beam sc 335. Jest to chętnie wykorzystywana jednostka centralna o wystarczającej mocy ssącej, wydajnych filtrach powietrznych i pojemniku o pojemności piętnastu litrów.

Niewysoka cena i dobra jakość sprawiają, że coraz więcej ludzi decyduje się sięgnąć właśnie po to konkretne urządzenie. Dla bardziej skomplikowanych instalacji przewidziano inne modele tej jednostki centralnej umożliwiającej wykorzystanie przy większej instalacji, sięgającej nawet 120 metrów i umożliwiającej instalację do 20 kontaktów.

Źródło: Doman.com.pl