ceramikatrio.pl

Niecodzienna kompozycja wnętrz za pomocą wydrukowanych obrazów. Musisz przeczytać ten artykuł!

Niecodzienna kompozycja wnętrz za pomocą wydrukowanych obrazów. Musisz przeczytać ten artykuł!

Niecodzienna kompozycja wnętrz za pomocą wydrukowanych obrazów. Musisz przeczytać ten artykuł!

Zdjęcia na płótnie? Aktualnie bez problemu można przygotować takie obrazy i to rzeczywiście ekspresowo. Jest to najnowszy trend w dziedzinie fotografii i aranżacji wnętrz, który już na dobre się u nas zadomowił. Obecnie pojawiło się sporo firm, które rzetelnie zajmują się produkcją takich obrazów. Polega to na drukowaniu obrazu na materiale używanym do celów malarskich i o doskonałej gramaturze. Kliny najczęściej są tworzone z drewna, co gwarantuje dużą wytrzymałość całej konstrukcji.

fotoobraz - przykład 2

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com

Wielkość dobieramy dowolnie, w pionie lub poziomie. Można też pokusić się o zadrukowanie płaszczyzn bocznych takiego obrazu w postaci kolorowej krawędzi lub części samego obrazu. Używane barwniki w maszynach nie zawierają rozpuszczalników, co zapewnia gwarantowaną jakość barwnego wydruku. Wspomniane urządzenia posiadają ogromną paletę barw, jakie istotnie oddają wszelkie detale fotografii. Można też użyć swoje osobiste zdjęcie do wydrukowania. Wystarczy, by zdjęcie miało wystarczającą rozdzielczość.

Firmy mają też ekspertów, którzy pomogą w retuszu fotografii, tak by przedstawiała się jak najlepiej na danym wydruku. Ogranicza nas tutaj tylko wyobraźnia. Obraz można stworzyć w sepii albo w kolorach czarno-białych.

Modne stało się też połączenia dwóch czy trzech fotografii, jakie dają w całości jeden efekt. To ciekawy pomysł na aranżację wnętrz w naszych salonach. Firmy poszły krok naprzód i umożliwiają wydruk szerokoekranowy, co niewątpliwie jest interesującym efektem, znakomicie prezentującym się na większych powierzchniach.

fototapeta - krajobrazy

Autor: Tom Hannigan
Źródło: http://www.flickr.com

Reasumując – dziś bardzo modne są obrazy plakaty – moonoodesign-sklep.com/pl/c/Plakaty/9, jak również inne formy sztuki na płótnie.

Poznaj również inny zbiór artykułów podnoszących omawiany temat – nie obawiaj się – wejście za darmo, więc wejdź na ten odnośnik.

Można wydrukować plakat własnego projektu bez konieczności przeznaczania ogromnych sum. Wystarczy skorzystać z gotowych pomysłów, które firmy oferują na rynku.

Nie masz pomysłu na plakat czy obraz?

Nie ma problemu, wystarczy przejrzeć katalogi, jakie najczęściej uszeregowane są tematycznie, dlatego dobranie plakatu do wnętrza jest możliwe w prosty sposób. Jeśli posiadamy swoje prywatne fotografie to można je wydrukować, jako plakat i to w kilka minut. Aby obraz był chroniony przed kurzem czy zabrudzeniami najlepiej zakupić antyramę. To minimalistyczne wykończenie będzie dobrym podkreśleniem plakatu.