ceramikatrio.pl

Nalepki na ścianę – niedroga dekoracja wnętrza w 15 minut!

Nalepki na ścianę – niedroga dekoracja wnętrza w 15 minut!

Naklejki ścienne to rewelacyjny sposób na prędką przemianę ściany. Przyklejanie nalepki jest naprawdę proste i zajmie – zależnie od wielkości jak też układu naklejki od 5 do 30 minut. W czasie naklejania nic nie może się rozlać, poplamić ani przesunąć. Stąd właśnie nalepki na ściany robią ostatnio zawrotną karierę.

Naklejki ścienne stanowią nadzwyczaj efektowny oraz bezproblemowy w wykonaniu pomysł na ozdobę mieszkań. Nalepki to ostatni krzyk mody wnętrzarskiej (prócz fototapet i malowania szablonami).

Z czego wytwarzane są naklejki ścienne? Naklejki produkowane są z folii PVC. Bywają czasem określane mianem naklejek winylowych. Jest to rozwinięcie skrótu PVC, który oznacza polichlorek winylu. Folia jest fabrycznie pokrywana warstewką kleju, z reguły poliakrylanowego. Jednym z najważniejszych jego parametrów jest tak zwana usuwalność (po odklejeniu zdobień na ścianie nie pozostaną trudne do wyeliminowania pozostałości). Folie, z których powstają nalepki, nie mogą być nazbyt grube. Najczęściej dekoracyjne motywy wycinane są z delikatnej folii grubości 70 mikronów. Wytwórcy informują, iż na zewnątrz taka folia może posłużyć trzy-pięć lat (zależy to oczywiście od podłoża, do jakiego jest przyklejona jak też od warunków atmosferycznych), a jej żywotność we wnętrzach jest o wiele dłuższa, praktycznie niemożliwa do określenia.

Folie używane do wyprodukowania nalepek posiadają różne kolory jak też dwa wykończenia nawierzchni: połyskujące oraz matowe. Stąd rozmaitości wzorów towarzyszy dodatkowo duży wybór zabarwień. Nalepki na ściany bądź naklejki na szafy wnękowe – bardzo łatwo jest ulokować na podłożu. Ściana może być pokryta jakimkolwiek rodzajem tynku lub farby. Podłoże powinno być jednakże oczyszczone a także gładkie. Zdobień nie powinno się przyklejać do łuszczącej się farby lub pękającego tynku, taka powierzchnia wymaga oczyszczenia ze swobodnie związanych fragmentów i wyrównania. To identyczne zabiegi przygotowawcze, które czynimy, nim przystąpimy do malowania bądź tapetowania ściany. Trzeba pamiętać, że aczkolwiek nalepki są nieprzeźroczyste, są stworzone z cienkiej folii, toteż nie ukryją nawet małych wgłębień powstałych w efekcie łuszczenia się farby.