ceramikatrio.pl

Najlepsze pomysły na to, jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim.

Najlepsze pomysły na to, jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim.

Najlepsze pomysły na to, jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim.

Kuchnia w stylu prowansalskim zwyczajowo przywodzi mi na myśl wspomnienia z dzieciństwa. Konkretniej kuchnię w domu babci. Była zawsze urządzona w błękitach i fioletach, pełna przeróżnych drobnych gadżetów i wrzosów. Jeśli zastanawiacie się jak wykończyć kuchnię w stylu prowansalskim zapraszam do lektury tekstu!

Kuchnia w stylu prowansalskim

Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Prowansja to region Francji. Dla mnie kojarzy się z lawendą, jej fioletowym odcieniem i wiejską atmosferą domku na wsi. Mieszkania, które chcemy zrobić w tym stylu właśnie takie powinny być – przytulne, pełne pastelowych odcieni fioletów i wiejskiego klimatu. Zależnie od tego, czy aneks kuchenny wyposażamy od początku, czy tylko potrzebujemy wymienić w nim dodatki powinniśmy zrobić listę rzeczy do zakupienia – .

Iedalnie jest, gdy pomieszczenie kuchenne aranżujemy od podstaw. Zaplanujmy je wtedy tak, by było jasne, pełne bieli i pastelowych barw. Styl prowansalski to wszelkiego rodzaju jasne murki, płytki i płyteczki – miejmy to na uwadze remontując kuchenne ściany, albo kompletując meble kuchenne.

Zaabsorbował Cię rozważany tutaj temat i poszukujesz oprócz tego dodatkowych wiadomości? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie!

Na pewno zróbmy białe, albo pastelowo fioletowe drzwiczki. Ściany pomalujmy farbą w podobnych odcieniach, a okna zasłońmy delikatnymi zazdrostkami albo woalowymi firankami. Polecamy również zamontować rolety we wrzosowym odcieniu – będą perfekcyjnie zasłaniać okna podczas długich nocy. Nie myślmy by w tym koncepcie wybrać materiał (meblar meble tapicerowane) o dużej odporności na wilgoć.

Jeśli chcemy uzyskać styl prowansalski tylko poprzez wymianę dodatków, jest to możliwe. Fronty mebli można zakleić nową okleiną – będziemy mieć wtedy efekt taki, jakby je całkowicie wymienili. Styl prowansalski lubi wszelkiego rodzaju gadżety – zakupmy ceramiczne drobiazgi – misę na owoce, kubki, solniczki i pieprzniczki. Na parapecie doskonale wyglądać będą zioła w doniczkach, lawenda czy wrzosy.