ceramikatrio.pl

Nadchodzi czas na przemianę w mieszkaniu!

Nadchodzi czas na przemianę w mieszkaniu!

Prawie 30 lat temu, świat obiegła wiadomość, że odnaleziono zagubiony obraz Michała Anioła, Pietę z 1545 roku. Płótno warte 190 milionów funtów odkrył emerytowany amerykański pilot Martin Kober. Przez bardzo długi czas dzieło było złożone za…kanapą. Zdumiewające, obraz już dawno cieszyłby nasze oczy, gdyby pilot zerknął czasem na wnętrzarskie gazety lub programy poświęcone projektowaniu wnętrz. Bo to tam już od pewnego czasu informują nas, iż ustawianie kanapy pod ściana jest niemodne. Może gdyby pan Kober odsunąłby ją trochę i wcześniej dowiedziałby się o swym skarbie?

sofa

Autor: Futura
Źródło: www.novadecor.pl

W wielu salonach sofy znajdują się niewłaściwym miejscu – przeważnie ”przytulone” do ściany, bez żadnego towarzystwa. A przecież można inaczej.

Po pierwsze, zmieńmy jej lokalizację – jeśli pozwalają nam na to warunki mieszkaniowe, przestawmy kanapę na tle okna lub w takim punkcie, w którym będziemy mogli spoglądać co się dzieje w kuchni czy holu. W obecnych czasach kanapa to mebel, który dobrze prezentuje się z każdej strony. Nie szkodzi więc, że goście zobaczą naszą kanapę z tylu – te współczesne robią wrażenie.

Miejmy jednak na uwadze, że sama sofa (zobacz też: sofy producent) nie „zbuduje” wnętrza, potrzebuje towarzystwa w postaci stolików kawowych, dwóch ogromnych kwiatów ustawionych po bokach czy designerskiej lampy. Nie zapominajmy też o poduszkach! Są niczym wisienka na torcie.

sofa

Autor: JADIK
Źródło: JADIK

Dzisiejsze sofy są bardzo duże i wygodne. Projektanci sof mają pole do popisu: prościej tu zaprojektować kolejne udogodnienia, bo duży mebel więcej zmieści.. Na takim już nie tylko usiądziemy, ale i komfortowo się wyśpimy. Designerskie sofy rozkładane (stylowe meble na damnet.pl) pozwolą na chwile relaksu przed dobrym kinem, jednocześnie zapewniając dodatkowe miejsce do spania. Bo z współczesnymi sofami można zdziałać cuda: raz są łóżkiem, raz szezlągiem, układamy je jak puzzle.

Nowoczesne sofy modułowe zaskoczą nas swą funkcjonalnością. Należy stwierdzić, że nowoczesne sofy przestały służyć jedynie do siedzenia. Jak żaden inny mebel, mogą niemal w pojedynkę urządzić salon. A nie lada to wyzwanie, ponieważ to właśnie w salonie najczęściej przebywamy. To tam relaksujemy się i tam omawiamy istotne tematy dotyczące życia rodzinnego.

A teraz koniec teorii, do dzieła! Przesuwamy kanapy i szukamy skarbów!