ceramikatrio.pl

Nabywasz mieszkanie? Znajdź takie z oknem w łazience!

Nabywasz mieszkanie? Znajdź takie z oknem w łazience!

Nabywasz mieszkanie? Znajdź takie z oknem w łazience!

Każdy z nas, nabywając nowe mieszkanie jest niezwykle podniecony. Typujemy ulubioną lokalizacje, rodzaj budowli, metraż. Jest to jednak także bardzo denerwujące przedsięwzięcie, bowiem trzeba podjąć parę ważnych decyzji. Na którym poziomie chcemy mieszkać? Czy w świeżym lokalu mieści się taras? Istotną kwestią jest również łazienka z oknem – rzecz dość rzadka, aczkolwiek niezwykle funkcjonalna.

okno w łazience

Autor: Bob n Renee
Źródło: http://www.flickr.com
W starszych budynkach, tych przedwojennych, toaleta była rzadkością. Pewnie, w późniejszych latach ludzie zaaranżowali ją sobie, lecz z założenia miało jej tam nie być – toaleta na półpiętrze i tyle. Z tego powodu, jest ona przeważnie pokojem „ślepym”, znajdującym się gdzieś pośrodku mieszkania. Lecz w nowszych budowlach normalne jest choćby jedno tego rodzaju miejsce. Dlatego jeśli poszukujesz nowego lokum, upewnij się, że jest tam łazienka (zobacz także elementy wyposażenia łazienki) z oknem, zjawisko które ostatnio częściej występuje. Gdyż ludzie zaczęli mocnej ciekawić się tym zagadnieniem. Chcą mieć znaczniejszą swobodę, już nikogo nie dziwi fakt posiadania paru toalet w wielorodzinnym budynku. Dlatego też, jeśli zakupujesz lokum w świeżym budownictwie, możesz oczekiwać bardziej nowoczesnych pomysłów.

Podstawowym czynnikiem, dla którego to rozwiązanie jest ważne jest wilgoć. W pokoju tym bowiem odbywamy gorące prysznice, pełno pary wodnej unosi się w okół. Oczywiście, standardem jest wywietrznik elektryczny, jednak on nie za każdym razem jest w mocy zastopować powstawanie grzyba. I tutaj nie rozchodzi o walory estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Gdyż nieustanne trwanie w źle wentylowanym pomieszczeniu, może nawet w wyjątkowych okolicznościach doprowadzić do astmy.w witrynie lampy łazienkowe nad lustro lampy łazienkowe nad lustro

Poza tym łazienka z oknem jest bardziej przytulna. Jest w niej dużo naturalnego światła, możemy nawet postawić w niej ciepłolubnego kwiatka doniczkowego. Jeśli kłopoczesz się o zanik intymności, zawsze możesz zakleić okno odpowiednią folią, i po problemie. Poza tym, można także zamontować gustowne zasłony lub rolety, aby w razie potrzeby oddzielić się od świata. Łazienka z oknem nie jest żadnym komfortem, jest to sytuacja, która powinna być bardzo powszechna. Niestety, w starszych kamienicach, w których bieżąca woda nie była przeważnie wykorzystywana na kąpiele, jest to rzadkość. Dlatego jeśli planujesz zakup mieszkania, upewnij się że w twojej toalecie znajduje się chociażby najmniejszy lufcik. Dla własnego dobra.