ceramikatrio.pl

Na co warto zwrócić uwagę instalując kominek w swoim domu?

Na co warto zwrócić uwagę instalując kominek w swoim domu?

Na co warto zwrócić uwagę instalując kominek w swoim domu?

Dzisiejsze technologie udostępniane przez producentów oraz różnorodność stylistyczna zabudowy, pozwalają na zastosowanie kominka zarówno w tradycyjnym domu, jak i nowoczesnym mieszkaniu. Dla wielu z nas kominek w swoim lokum to spełnienie pragnień dotyczących eleganckiej aranżacji, w której znaleźć można spokój i relaks. Na jakie elementy poza walorami estetycznymi powinniśmy zwrócić uwagę w czasie planowania strefy kominkowej?

dom w budowie

Źródło: flickr.com
mieszkanie - landszaft

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Zamieszczenie w pomieszczeniu kominka tradycyjnego zależy głównie od lokalizacji przewodu kominkowego, do którego doprowadzona jest cała instalacja urządzenia. Większą swobodą aranżacyjną dysponują właściciele kominków na biogaz i pieców kominkowych – sprzętów o mniejszych wymaganiach technicznych niż tradycyjne kominki na drewno – którzy mają więcej możliwości przy usytuowaniu takiego urządzenia oraz zyskują dowolność w projektowaniu wnętrza – wkładów kominkowych producent.

Jeżeli pragniesz uzyskać nie mniej absorbujące informacje na omawiany temat, to przenieś się do tekstu (https://mardrew.pl/), który skupia wartościowe wiadomości odnoszące się do podnoszonego problemu.

Ważną rolę w aranżacji strefy kominkowej odgrywa także stylistyka wykończenia, dokładnie chodzi o to jak wygląda zabudowa kominek jaką posiada. Duże znaczenie w tego rodzaju projekcie mogą mieć również elementy instalacji, jak na przykład wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Najlepiej będzie znaleźć fachowców, którzy pomogą w dobraniu całej instalacji i zabudowy kominka.

Na przykład wspomniane wkłady kominkowe z płaszczem wodnym szczególnie poleca się osobom chcący, zaoszczędzić na ogrzewaniu – wkład kominkowy z płaszczem wodnym.

Decydując się na stworzenie przestrzeni kominkowej, poza względami stylistycznymi na pewno musimy zadbać o bezpieczeństwo domowników. Tradycyjne palenisko emituje bowiem ciepło, którego źródeł jest ogień – to niezwykle groźny żywioł, niekontrolowany może powodować ryzyko wystąpienia pożaru. Dlatego należy przestrzegać kilku kluczowych zasad właściwego korzystania z urządzenia, o jakich z pewnością poinformuje nas firma instalująca kominek. Przede wszystkim, powierzchnię wokół kominka warto wyłożyć niepalnym tworzywem, np. kamieniem, natomiast akcesoria kominkowe, meble oraz dekoracje należy ustawiać w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra od kominka. Opisane czynności pozwolą cieszyć się pełnią blasku i ciepłem kominkowym, a równocześnie zapewniają bezpieczeństwo w czasie jego użytkowania.