ceramikatrio.pl

Modne wnętrza z fototapetą

Modne wnętrza z fototapetą

Modne wnętrza z fototapetą

O tym, że wszelkie dekoracje ścienne są na topie, wiemy już od dawna. Naklejki, tapety a także fototapety szturmem podbiły serca projektantów wnętrz, którzy tworzą z ich udziałem doskonałe, odważne oraz zaskakujące aranżacje.

Fototapeta jest dobrym przykładem na to, w jaki sposób można diametralnie zmienna jest moda i gust. Jakiś czas temu w latach dziewięćdziesiątych była ona kojarzona z kiczem i brakiem dobrego gustu. Obecnie dzięki grafikom wielkoformatowym, nowej technologii i nowoczesnym materiałom aranżacja wnętrza zyskuje niepowtarzalny wygląd, styl i całkiem świeży charakter. Materiały podkładowe wykorzystywane do produkcji należy dobrać , do funkcjonalności pomieszczenia, które ma zostać w ten sposób udekorowane.

fototapety na wymiar

Źródło: art.widi.pl

Jak wybrać najlepszą fototapetę do wnętrza?
Wśród ofert sprzedaży znajdziemy trzy rodzaje podkładów do nadruku fototapet, są to: folie (tkaniny poliestrowe), podkłady lateksowe i winylowe. Najchętniej kupowanym i najtańszym rodzajem są oczywiście folie. Fajnie wyglądają naklejone na całkiem równiutkie powierzchnie, jak np. meble, drzwi (szklane drzwi do biura) wewnętrzne czy drzwi szafy przesuwnej. Fototapety na folii z pewnością dobrze sprawdzą się jako ozdoba pokoju dziecka.

Kolejny rodzajem są fototapety (nowoczesne fototapety na ścianę) drukowane na podłożu lateksowym. Są na prawdę wytrzymałe oraz odporne na szorowanie, czyszczenie detergentami. Dzięki tym wyjątkowym właściwościom fototapety lateksowe można naklejać w każdym wnętrzu i miejscu, np. w przestrzeni między szafkami w kuchni czy w łazience na ścianie pod prysznicem. Nie znaczy to jednak, że stosowane są one jedynie do pomieszczeń które wymagają użycia nadzwyczajnych materiałów, odpornych na uszkodzenia, intensywne czyszczenie chemią i długotrwały kontakt z wilgocią. Fototapety na podkładzie lateksowym tak samo pięknie sprawdzą się jako dekoracja ścian w salonie, sypialni bądź w przedpokoju.

Fototapety winylowe drukowane są w rzeczywistości na podkładzie z fototapetą, do którego dodatkiem jest winyl. Tego rodzaju podkład jest bardzo solidny, ale też drogi oraz skomplikowany do montażu. Warto zaznaczyć, że ściana pod takąfototapetą „nie oddycha”, dlatego nie poleca się stosownie jej na całej powierzchni ściany.