ceramikatrio.pl

Miejsca w mieszkaniu, o które niezbyt się troszczymy. Czas to odmienić, czas pomyśleć o każdym miejscu naszego mieszkania

Miejsca w mieszkaniu, o które niezbyt się troszczymy. Czas to odmienić, czas pomyśleć o każdym miejscu naszego mieszkania

Jakie miejsce w naszym mieszkaniu najbardziej zaniedbujemy? Zdaje się, że nie będzie trudności ze wskazaniem dobrej odpowiedzi, choć nie musi być ona tak jasna. Dla każdego tym miejscem może być coś całkowicie odmiennego. Większość pytanych ludzi odpowiada, że jest to przedpokój, ale nie jest powiedziane, że jest tak wszędzie. A jak jest u Ciebie?

eleganckie buty

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsionek w sumie wydawać się może takim zapomnianym, trochę lekceważonym miejscem w domu. Nikt tam za dużo czasu nie spędza, jest to miejsce przechodnie. Jest tam szafka na buty, do której wkładamy i wyciągamy buty, jest i szafa, na swetry i kurtki, jest lampka i może też telefon. Niemniej, przedpokój, to takie miejsce trochę samotne i opuszczone, częściej żegna i wita gości niż ma jakąś swoją bardziej poważną rolę. Czy u Ciebie w domu jest podobnie? A może numer dwa na liście, jakim jest łazienka z WC.

No przecież, niezwykle istotne miejsce, niesamowicie obowiązkowe w każdym mieszkaniu, czy domu, jednakże też trochę zaniedbane. Wiadomo, oferta sprzątania po zgonach na terenie Warszawy w takim miejscu nie należy do najprzyjemniejszych, choć brud osiada tam najszybciej i jest bardzo groźny. Łazienkę i WC niektórzy sprzątają dopiero, jak muszą, jak brud jest nie do wytrzymania. Jednak ten nawyk powinien ulec zmianie, gdyż pocierpi na tym nasze samopoczucie, a z drugiej strony, jest przyjemnie w czystej łazience. Kolejne miejsca na liście to już się różnie układały, blisko siebie był pokój dzienny, sypialnia i kuchnia. O kuchni najczęściej wspominały panie i to one troszczyły się najbardziej o jej schludny wygląd. Mężczyźni zaś przejmują się bardziej pokojem dziennym. Więcej informacji na stronie:

Ogólnie to podsumowując te wnioski trzeba przyznać, że każde miejsce w domu powinniśmy po równo traktować, tylko w takiej sytuacji będziemy mieć naprawdę piękne i czyste mieszkanie. Bo co z tego, że ciągle będziemy sprzątać kuchnię, łazienkę czy salon, a zapominać będziemy o przedsionku. Bród z przedpokoju przeniesie się do innych pomieszczeń, więc nasza praca się zmarnuje. Pamiętajmy więc, że przy sprzątaniu liczy się równomierność, tylko jak wszystkie pokoje będą wysprzątane będziemy mieli naprawdę porządnie zadbane lokum.