ceramikatrio.pl

Sposoby na to, w jaki sposób dbać i skórę twarzy zimą

Sposoby na to, w jaki sposób dbać i skórę twarzy zimą

Sposoby na to, w jaki sposób dbać i skórę twarzy zimą

W okresie zimowym powinno się nadzwyczaj dbać o cerę twarzy. Jest ona wystawiona na niskie temperatury na zewnątrz oraz gorące, suche powietrze w środku lokali, jakie bardzo źle wpływają na jej wygląd i zdrowie. Toteż, chcąc zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd cery, powinniśmy wyjątkowo się o nią zatroszczyć.Najistotniejsze jest stosowanie wysokiej klasy kremów do skóry twarzy.

twarz kobiety

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że bez względu na okres w roku, fundamentem pielęgnacji jest krem nawilżający . Nie używajmy mimo wszystko kremu nawilżającego zaraz przed wyjściem z domu, bo to może zadziałać źle na naszą skórę. Przed samym wyjściem dobrze jest natomiast nasmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub w ostateczności tłustym. To zapewni śladową warstwę chroniącą na skórze, przez co cera będzie bardziej odporna na niskie temperatury i zimno. Co ciekawe, już sam makijaż, a właściwie fluid oraz puder stanowią swego rodzaju warstwę chroniącą twarz przed zanieczyszczeniami oraz niską temperaturą.

Jak widać więc, specyfiki te służą nie tylko do upiększenia bądź uwypuklenia piękna, lecz mają inne pozytywne właściwości. Nigdy nie zapominajmy też o pomadce ochronnej na usta. Wargi są w zimie niezwykle narażone na pękanie oraz wysychanie, intensywne nawilżanie i pielęgnacja są więc w ich wypadku niezbędne! W okresie zimowym stale powinno się normalnie nakładać innego typu specyfiki do cery, takie jak serum, maseczki czy peelingi. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry problemowej, to tutaj też nie trzeba radykalnie zmieniać stosowanych wcześniej kuracji.

Kiedy więc na przykład mamy trądzik bądź rozszerzone pory (rozszerzenia porów) i dermatolog przepisał nam konkretny krem, maść czy innego typu lekarstwo, to oczywiście używajmy go nadal, pamiętając jednakże o dodatkowej ochronie i pielęgnacji, o jakiej wspomniano powyżej.Przedstawiając rady dotyczące dbania o cerę, należy wspomnieć także o włosach, bo one także są mocno narażone na zniszczenia w zimie. Niskie temperatury na dworze a także ciepłe powietrze w środku mieszkań czy domu sprawiają, iż włosy stają się bardzo przesuszone, łamiące i elektryzują się. W tym przypadku również należy zainwestować w odpowiednie nawilżenie w postaci szamponów, odżywek, maseczek lub serum do włosów. Zawsze nośmy także czapkę bądź innego rodzaju okrycie głowy – to nie tylko zabezpieczy nasze włosy, lecz, co istotniejsze, ochroni naszą głowę i zapobiegnie przeziębieniom, a zdrowie jest w końcu najważniejsze.