ceramikatrio.pl

Meble ogrodowe na ogród: jakie modele wybrać?

Meble ogrodowe na ogród: jakie modele wybrać?

Meble ogrodowe na ogród: jakie modele wybrać?

Meble ogrodowe z drewna, meble ogrodowe z metalu, meble ogrodowe plastykowe, meble ogrodowe z wikliny – wybór jest przeogromny. Podpowiadamy jakie meble ogrodowe dobrać na taras.

Meble ogrodowe drewniane są uniwersalne. Tradycyjne wzory pasują zarówno do klasycznej, jak też współczesnej architektury. Najtrwalsze są z drzewa egzotycznego. Nie niszczeją pod wpływem labilnych warunków atmosferycznych oraz są odporne na pleśnie oraz szkodniki. Nie muszą być niczym chronione, aczkolwiek przeważnie się je olejuje, aby zapobiec zszarzeniu drewna (jeżeli powierzchnia jest już poszarzała, trzeba ją usunąć, delikatnie przecierając wełną stalową po czym przemalować olejem do drewna). Tak samo mocne będą meble z akacji i dębu. Mniej trwałe są świerk, sosna i olcha. Zrobione z nich meble muszą zostać zaimpregnowane.

Meble ogrodowe z rattanu, wikliny oraz innych włókien roślinnych. Takie meble są leciutkie oraz trwałe, pod warunkiem że nie są moczone przez deszcz. () Z tej przyczyny nadają się przede wszystkim na zadaszone tarasy. Plecione meble mają najczęściej charakter rustykalny czy kolonialny, choć bywają także bardziej nowoczesne wzory. W sprzedaży są meble surowe czy pokryte lakierem w kolorze naturalnym oraz farbowane. Najsolidniejsze są te z włókien bananowca oraz nieokorowanego bambusa.

icasagarden.pl/krzesla-fotele-ogrodowe.html

Autor: Skagerak Denmark
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Meble ogrodowe z tworzywa sztucznego. Najbardziej solidne są meble z tworzywa sztucznego z uzupełnieniem żywic. Odznaczają się dużą wytrzymałością na warunki pogodowe, nie płowieją pod działaniem promieni UV jak też nie pękają na mrozie. Lekkie, poręczne, o interesującej formie i odcieniu, coraz rzadziej przywodzą na myśl dotychczasowe toporne plastiki. Od paru sezonów trendy są meble ogrodowe z technorattanu. Ręcznie plecione odwzorowują naturalną plecionkę rattanową, są jednakże od niej dużo trwalsze.

Meble ogrodowe aluminiowe.

Ta ważna strona (www.alglas.pl/) jest przyszykowana dla sympatyków omawianej problematyki. Jeśli wliczasz się do nich, to kliknij na tego typu odnośnik!

Meble z tego materiału mają zwykle współczesny kształt, w związku z tym dobrze prezentują się w połączeniu ze współczesną architekturą i minimalistycznym ogródkiem. Są lekkie oraz odporne na warunki atmosferyczne. Aluminium nie koroduje, zatem nie musi być niczym ochraniane. Najczęściej jest łączone z innymi materiałami – drewnem, syntetykiem, utwardzanym szkłem względnie tkaniną.