ceramikatrio.pl

Materiały stosowane podczas produkcji mebli i najważniejsze trendy obowiązujące obecnie na rynku meblowym

Materiały stosowane podczas produkcji mebli i najważniejsze trendy obowiązujące obecnie na rynku meblowym

Meble spełniają istotną rolę w codziennym funkcjonowaniu. Na wygodnym łóżku codziennie się przecież śpi, przy stole je się obiady, a większość przedmiotów chowa się w komodach lub szufladach. Obecnie do produkcji mebli stolarze używają litego drewna i płyt wiórowych, które są pokryte drewnopodobną okleiną.

Salon

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częściej zaczyna się także używać innych materiałów, takich jak szkło czy też metal. Dzięki temu każdy z elementów wyposażenia, czy są to komody, szafy albo stoliki, oferowany jest w kilku różnych odmianach i wersjach, i klienci sami będą decydowali, co im się będzie najbardziej podobać i co zakupią dla siebie. Oba rodzaje materiałów do wyrobu mebli posiadają jakieś zalety i wady. Tradycyjne drewno ładnie się prezentuje, można z niego robić niesamowite kształty i zdobienia, ale jest dość drogie. Polecamy podwójne łóżko wysuwane.

Poza tym potrzebuje sporego stolarskiego doświadczenia i specjalistycznych urządzeń, co znacznie wpływa na cenę mebli z niego zrobionych. Płyta meblowa jest znacznie tańsza, zarówno przy kupowaniu jak i montażu. W większości stolarni da się kupić ucięte na odpowiednie rozmiary kawałki płyt, jakie wystarczy później jedynie poskręcać i meble są zrobione (Nowość rozkładane łóżka dla dzieci). Oprócz tego płyty meblowe występują w bardzo dużej liczbie odmian, które naśladują egzotyczne

Mieszkanie

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

gatunki drzew, z których normalnie nie byłoby żadnej szansy na wykonanie wymarzonego zestawu. Jak więc widać, do dyspozycji jest tak duża ilość materiałów, że z pewnością każdy będzie mógł znaleźć ich odpowiednie zestawienie do swojego domu.

Również nie powinno być kłopotów z ilością wzorów, bo praktycznie każda firma która się zajmuje tworzeniem mebli będzie miała swoje własne rozwiązania, a jeśli zajdzie potrzeba może wykonać meble do sypialni na zamówienie, według wskazówek klienta. Przy meblach jest także bardzo duża rozpiętość cen (Sprawdź łóżka dwupiętrowe). Na rynku oferują swoje usługi zarówno drobni stolarze, wykonujący komplety mebli na wymiar, ale także paru dużych producentów mających w ofercie gotowe zestawy. Oczywiście są także meble(zobacz zabudowa wnęk poznań) ekskluzywne, projektowane przez dobrych stylistów i wyprodukowane z najlepszych materiałów, ale również kosztujące proporcjonalnie do jakości.