ceramikatrio.pl

Mamy małą łazienkę i planujemy, jakiego typu płytki będą tam najkorzystniejsze? Mamy na to odpowiedź

Mamy małą łazienkę i planujemy, jakiego typu płytki będą tam najkorzystniejsze? Mamy na to odpowiedź

Mamy małą łazienkę i planujemy, jakiego typu płytki będą tam najkorzystniejsze? Mamy na to odpowiedź

Jakie płytki są najlepsze do niedużej łazienki? Jakie są najlepsze? Małe, większe, a może mozaika? Czy dobór rodzaju płytek ma wpływ na sposób ich układania? Co należy wiedzieć na ten temat?

Należy przyznać, że na temat doboru płytek do niezbyt dużej łazienki krąży spora ilość mitów. Przykładowo na forach internetowych można przeczytać, że małe, mozaikowe płytki źle będą wpływać na przestrzeń niezbyt dużej łazienki. Większe zaś mogą wymagać zbytnio dużej ilości cięć (dowiedz się więcej). Istnieje więc taka opinia, iż w takim miejscu nie powinniśmy połączyć różnych formatów i różnych kolorów płytek. Ale jak jest naprawdę, jakie płytki do małej łazienki będą najbardziej odpowiednie?

łazienka

Autor: DEFRA
Źródło: http://www.meble.pl

Tak naprawdę do niedużej łazienki będzie pasować każdy rodzaj płytek. By jednak uniknąć poszatkowania przestrzeni, trzeba dobrać fugę, jaka będzie odpowiadała kolorowi płytek. Takie zapobieganie wprowadzeniu niepotrzebnych podziałów w pomieszczeniu faktycznie wywoła efekt jednolitej powierzchni, co przyczyni się do lepszego wyglądu łazienki. Oferowane na rynku wzory oraz kolory płytek umożliwiają na zredukowanie niedoskonałości niezbyt dużej łazienki. I nie jest ważne czy mowa o łazience z wanną, a może to łazienka z prysznicem. Układane pionowo prostokąty optycznie mogą powiększyć pomieszczenia, zaś ich poziomy układ na pewno poszerzy za bardzo wąskie pomieszczenie. Jest też metoda na polepszenie proporcji zbytnio wąskiej łazienki. Można to osiągnąć za pomocą poziomemu ułożeniu jasnych płytek na trzech ze ścian, natomiast na czwartej – płytek ciemnych. Jednocześnie dobrze wiedzieć, że nieduża łazienka z pewnością nie musi oznaczać zrezygnowania z dużych płytek.

Nie jest prawdą, iż są one przeznaczone tylko do większych pomieszczeń. Jednakowoż jak będziemy pragnęli wybrać wielkoformatowe płytki, to powinniśmy odpowiednio przemyśleć ich układ. Należy tak właśnie czynić, gdyż zbyt wiele cięć może spowodować, że niewiele pozostanie z dużego formatu płytki (spójrz tutaj). Wybór najbardziej dopasowanych płytek do małego pomieszczenia to tak w rzeczywistości niezbyt proste zadanie, jednakże to właśnie format a także kolor są w stanie faktycznie zmienić małą łazienkę. Kolorystyczne kontrasty a także nietypowe połączenia rozmiarów mogą pomóc w wykreowaniu nowego wyglądu niezbyt dużego wnętrza.