ceramikatrio.pl

Łazienka jak ze snu, czyli nie tylko płytki na ścianach

Łazienka jak ze snu, czyli nie tylko płytki na ścianach

Łazienka jak ze snu, czyli nie tylko płytki na ścianach

Każdy właściciel mieszkania chce, aby wszystkie pomieszczenia urządzone były w dobrym guście i jednocześnie pomysłowo. Wśród pomieszczeń, których urządzenie nie jest proste, znajduje się przede wszystkim łazienka. Wszystko przez wyższy niż w pozostałych częściach domu poziom wilgotności powietrza, z którym należy się uporać. Mimo to łazienkowe ściany można wykończyć nie tylko najczęściej wybieraną glazurą. Rewelacyjnie sprawdza się też fototapeta. Fototapety do łazienki to aktualnie bardzo dużo ciekawych motywów.

przykładowa fototapeta

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
Stawiając na fototapety do łazienki, powinno się pamiętać głównie o tym, aby motyw, który znalazł się na nich był dostosowany do całościowej aranżacji łazienki. Jeżeli łazienka urządzona jest w stylu marynistycznym, to fototapeta , na której znajduje się morze będzie wyborem doskonałym. Można jednak postawić również na rozwiązania pełne kontrastów. W tym przypadku świetnie sprawdzają się rozmaite akcenty z humorem, które ożywiają łazienkę i sprawiają, że nie będzie ona już nudna. Łazienka jest miejscem, w którym wilgotność powietrza jest większa niż w pozostałych pomieszczeniach domu. Jest to jedna z najważniejszych cech tego pomieszczenia, która wpływa na wybór i zastosowanie tapet. Aby fototapeta nie została szybko zniszczona, koniecznie trzeba zakupić taką, która jest laminowana.

Zainteresował Cię ten artykuł i musisz znaleźć pokrewne teksty? Kliknij więc ten link oraz zobacz więcej porad pod linkiem!

Za sprawą tego można ją będzie bez szkody dla jej wyglądu nawet myć, kiedy jej powierzchnia pokryje się brudem – kliknij i zobacz. Fototapetę można też potraktować jak fotografię. Wystarczy sięgnąć po antyramę. Wówczas można być pewnym, że woda nie zniszczy tapety i zachowa ona swój perfekcyjny wygląd przez wiele lat. Jest to te polecane rozwiązanie, jeżeli często lubimy zmieniać wystrój pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Tak użytą fototapetę wystarczy bowiem tylko wymienić na inną. Wszystko szybko i bez problemów.

egzotyczna plaża

Autor: Roberto Faccenda
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na omawianą już wilgoć w łazience najlepiej sprawdzają się te fototapety, które wyprodukowane zostały na podłożu winylowym. Flizelina laminowana to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie. Taki typ materiału powinien być stosowany również wówczas, kiedy zamawiamy fototapetę zrobioną z naszego własnego zdjęcia.

Na tej stronie jest wiele praktycznych wiadomości, ale koniecznie zobacz też inne szczegółowe informacje bombka decoupage. One również są bez wątpienia warte zainteresowania.

Flizelina laminowana nie pochłania wilgoci, a jednocześnie jest dużo bardziej odporna na powstawanie zarysowań i zadrapań. Dzięki temu dłużej zachowuje nienaganny wygląd. Aktualnie coraz więcej producentów fototapet decyduje się na laminowanie bez względu na to, jakie jest życzenie klientów. Wliczane jest to po prostu w cenę fototapety. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwala na mycie powierzchni tapety wilgotną szmatką – zobacz więcej. Możliwe jest zastosowanie również detergentów – istotne jest tylko, aby były delikatne. W przeciwnym razie może pojawić się uszkodzenie fototapety. Uszkodzeń takich nie można usunąć czy zamaskować. Rozwiązaniem okazuje się być po prostu jej zamiana na nową, a to wiąże się z wydatkami.