ceramikatrio.pl

Koszule jako jeden z głównych składników męskiej garderoby

Koszule jako jeden z głównych składników męskiej garderoby

Koszule jako jeden z głównych składników męskiej garderoby

Koszule to jeden z najważniejszych elementów męskiej konfekcji, wizytówką każdego mężczyzny, a mężczyzny czynnego zawodowo szczególnie.
Modne koszule męskie muszą być pieczołowicie dobrane i odpowiadać stylem swemu przeznaczeniu.

Biznesmen

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Dla większości panów koszule różnią się między sobą zaledwie odcieniem, jednakże jak się okazuje istnieje seria bardzo istotnych elementów koszuli, na jakie należy zwrócić uwagę. To tkanina zaświadcza o wartości koszuli. Koszula noszona jest bezpośrednio na ciele, dlatego powinna być uszyta z odpowiedniej tkaniny – sprawdź modną koszulę męską. Znakomitym surowcem dla koszul jest bawełna, także bawełna z domieszką materiałów syntetycznych. modeli męskiej sylwetki jest wiele, a każdy elegancki osobnik pragnie mieć koszulę doskonale przystosowaną do siebie.
Koszule męskie eleganckie cechują się sztywnym kołnierzykiem, pojedynczym, bądź podwójnym mankietem na spinkę. Koszule casualowe wyróżnia miękki kołnierzyk i mankiet na guziki. Powinniśmy koniecznie pamiętać, że krawat dozwolony jest wyłącznie do koszul wizytowych, a łączenie miękkich kołnierzyków z krawatem, to awangardowa eskapada poza kryterium stylu. Warto także pamiętać, że koszul z łamanym kołnierzykiem, również pionowymi zakładkami nie trzeba pod żadnym pozorem nosić do garniturów. Łączymy je tylko z frakiem, albo smokingiem.
Wielkość koszuli definiuje wzrost.

Posiada ona dwa rozmiary, numer kołnierzyka i samej koszuli. Koszula odpowiednia do konkretnego wzrostu zatrzymuje dobre proporcje na całej swojej długości. Kołnierzyk nie powinien być za ciasny, nie może też za bardzo odstawać.