ceramikatrio.pl

Koszty wymiany drzwi

Koszty wymiany drzwi

Koszty wymiany drzwi

Jesień to idealny moment na renowację mieszkania. Właściwie malowania ścian podczas tych miesięcy nie proponuję, gdyż trudno wietrzyć mieszkanie, kiedy na dworze zawierucha, lecz można zmienić drzwi wewnętrzne. O ile nie wiesz, jakie rzeczy są ci potrzebne oraz ile kosztują, ten przewodnik jest w sam raz dla ciebie. Przeczytasz tu, czym są i ile kosztują listwy przypodłogowe PCV oraz inne istotne nabytki.

Autor: INVADO

Drzwi przesuwane to mocno oryginalny i użyteczny konstrukt rodem z japońskiej architektury. Takie rozwiązanie to duża oszczędność przestrzeni – skrzydło drzwiowe po otwarciu nie zajmuje przestrzeni w pomieszczeniu. Budulców, z których są zrobione oraz projektów jest dużo. Rewelacyjnie prezentują się drzwi przesuwne na przykład ze mlecznego szkła. Rachunek za kupno takich drzwi mieści się między 500 a 1000 złotych.

Listwy przypodłogowe pcv są bardzo istotne do wykończenia projektu. Polecam ten materiał dlatego, że jest solidniejszy od regularnych, drewnianych produktów. Ceny listew w sklepach krążą wokół kilkudziesięciu złotych.

Drzwi szklane to modernistyczne rozwiązanie. Muszą idealnie się komponować z generalnym designem pomieszczenia. Świetnie wpasują się do pokoju pomyślanego w stylu minimalistycznym. Szkło dobrze wygląda razem z metalem, warto o tym pamiętać. Drzwi szklane kosztują od sześciuset złotych w górę. Dla śmiałych architektów wnętrz polecam drzwi witrażowe.

Drzwi wewnętrzne Gwinea

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Zawiasy regulowane to produkt w zasadzie niezbędny przy montażu drzwi, zatem nie wolno zapomnieć o ich zdobyciu. Ten rodzaj zawiasów cechuje się dużą wszechstronnością oraz ergonomią. Dobre zawiasy regulowane znajdziesz już za kilkadziesiąt złotych: invado.pl/aktualnosc/nowe-zawiasy-regulowane-expert

Ościeżnice to zwykłe futryny. Absolutnie niezbędny zakup przy wymianie. Mają być przystosowane parametrami i odcieniem do posiadanych skrzydeł drzwiowych. Dobre futryny wszelkich modeli kosztują od dwustu złotych. Droższe typy, cechujące się np. kwasoodpornością, potrzebują większej sumy – od 600 złotych i wiecej. Na tym towarze bez dwóch zdań nie warto oszczędzać.