ceramikatrio.pl

Kosmetyki dla wyjątkowych włosów – nabłyszczacze oraz odżywki

Kosmetyki dla wyjątkowych włosów – nabłyszczacze oraz odżywki

Kosmetyki dla wyjątkowych włosów – nabłyszczacze oraz odżywki

Każda kobieta chce mieć piękne i zdrowe włosy, które wzbudzą zachwyt u innych. Kluczem do ich posiadania jest używanie właściwych kosmetyków. Oprócz szamponów warto korzystać z odżywek, a także nabłyszczaczy, podtrzymujących i poprawiających wygląd włosów.

Wybór kosmetyku do typu włosów

Podstawą doboru odżywek musi być nasz rodzaj włosów. Innych rodzajów użyjemy dla tych, które się przetłuszczają, innych dla suchych. Za ciężki w strukturze kosmetyk obciąży włosy i sprawi, że będą sprawiały wrażenie oklapniętych, a brud szybciej się do nich przyczepi. Z drugiej strony zbyt lekka formuła może nie spełnić naszych oczekiwań. Oferta rynkowa jest naprawdę bardzo bogata. Warto wybrać odpowiadające naszemu typowi włosów, aby cieszyć się przepiękną fryzurą.

Nabłyszczacz do włosów – nie na każdy dzień należy go stosować

włos

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wartościami odżywczymi kosmetyki te dadzą włosom miękkość oraz blask. Nabłyszczacz do włosów jest wszakże kompozycją silikonową, a więc z dodatkiem, który jest szczególnie widoczny u pań z ciemnym owłosieniem, tak ja na tych przykładach. Nie trzeba przesadzać z częstym stosowaniem, codzienna aplikacja tego upiększacza niewątpliwie odbije się na stanie włosów. Jednym z głównych problemów może być pojawiający się łupież.

Nabłyszczacze nie dla krętliwych włosów

Preferuje się używanie nabłyszczaczy do włosów prostych albo ułożonych na tak zwany kok. Nie jest to dyskryminacja pań z falowanymi i kręconymi włosami, aczkolwiek w przypadku tych ostatnich bardziej korzystnym rozwiązaniem na uwydatnienie włosów, na przykład na imprezę okolicznościową, jest zastosowanie innych kosmetycznych zamienników. Niewątpliwie lepszym rozwiązaniem będzie odżywka do włosów i balsam. Ich właściwości jednocześnie podkreślą krętliwość, a także dodadzą połysku, którym będziemy zachwycać towarzyszy imprezy. Zatem żaden z rodzajów kobiecych włosów nie będzie „pokrzywdzony” w momencie wyjścia na przykład do znajomych.

Kobieca dłoń w rodzinie? Zrobisz fryzurę nie wychodząc z domu

Przygotowanie fryzury na sylwestra, wesela albo inne tego rodzaju wyjście? Mając w dyspozycji nabłyszczacz do włosów albo odżywkę i fryzjerski fach w rękach u siostry, możemy postarać się o świetną fryzurę we własnym domu. Warto wtedy użyć licznych dodatków, jak choćby brokat.