ceramikatrio.pl

Kilka reguł modnego ubierania się przez panów czyli jak najlepiej wybrać męską koszulę.

Kilka reguł modnego ubierania się przez panów czyli jak najlepiej wybrać męską koszulę.

Kilka reguł modnego ubierania się przez panów czyli jak najlepiej wybrać męską koszulę.

Stylowa koszula to jeden z ważniejszych części ubioru przystojnego mężczyzny. Różnych koszul w sklepach jest tak duża liczba rodzajów i wzorów, że przed wyborem warto poznać chociaż podstawowe zasady, jakimi należy się kierować. Jeżeli nawet komuś dana koszula będzie się podobać, to uwzględnić jeszcze powinien aktualną modę i trendy, tu całkowita dowolność raczej nie jest dobrze odbierana. W zależności od zastosowania trzeba wybrać właściwy materiał, kolor i rodzaj uszycia, i dopiero wtedy można będzie powiedzieć, że decyzja była dobra.

elegancka koszula dla mężczyzny

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle istotną sprawą jest również wielkość tej części garderoby, nie może być ona ani zbyt duża, ani zbytnio dopasowana. W praktyce rozmiar koszuli definiuje się dwoma wielkościami, czyli wzrostem i kołnierzykiem. Właściwie dopasowana koszula powinna swobodnie wchodzić do spodni, powinna też leżeć przy ciele, ale nie ograniczać ruchów. Dobre koszule uzyskują swoją rozmiarówkę po kilku praniach, dlatego też często mogą one mieć nieco zaniżoną numerację, uwzględniającą przyszłe zmiany.

Drugi rozmiar to obwód kołnierzyka, tu również są określone reguły dotyczące odpowiedniego doboru. Koszula musi mieć taki kołnierzyk, żeby można było bez problemów włożyć palec między ciało, a materiał, w praktyce będzie to całkowity obwód szyi zwiększony o szerokość jednego palca. Jeśli się już wie wszystko o swojej rozmiarówce, to następnym krokiem będzie wybranie odpowiedniego kroju. Przeważnie koszule dzieli się na trzy główne odmiany, wybór ich powinien być uzależniony od sylwetki danej osoby. Przykładowo koszule slim fit posiadają wyszczuplony krój, jaki bardzo dobrze sprawdza się u chudych lub atletycznie zbudowanych ludzi, regular fit są polecane dla osób tęższych, mających regularną budowę ciała, zaś custom fit to koszule uniwersalne, które mają w zamyśle pasować dla każdego – dodatkowe informacje na stronie www. Istotnym dopełnieniem męskiej koszuli są różnego rodzaju dodatki, takimi najczęściej używanymi i wszystkim chyba znanymi są muchy oraz krawaty.

Ten materiał posiada ciekawe wiadomości na omawiany temat, ale jeżeli chcesz poznać zbliżone aktualności, to szczegółowo prześledź solidne informacje (https://www.crossjeans.pl/on/jeans).

W wielu sytuacjach mogą się także przydać spinki do koszuli, są one przede wszystkim ważnym elementem formalnego stroju.