ceramikatrio.pl

Kilka podstawowych informacji w temacie rolet, jakie są ich podstawowe rodzaje i odmiany

Kilka podstawowych informacji w temacie rolet, jakie są ich podstawowe rodzaje i odmiany

Kilka podstawowych informacji w temacie rolet, jakie są ich podstawowe rodzaje i odmiany

Rolety to bardzo popularny sposób na zasłanianie swoich okien. Analogicznie jak żaluzje pozwalają one na ograniczenie ilości wpadającego światła do wnętrza, lecz nieco inaczej działają. Żaluzje złożone są z dużej ilości cienkich pasków, jakie można ustawiać pod różnymi kątami, a tym samym regulować zasłonięcie. Z kolei w roletach zasłanianie to będzie się odbywać poprzez opuszczanie i podnoszenie materiałowej taśmy, tu stopień zaciemnienia jest uzależniony od tego, jak nisko zostaną opuszczone.

rolety w oknach

Autor: t!m
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli materiał zasłoni całe okno, to w pomieszczeniu zapanuje ciemność, zaś podniesienie na samą górę sprawi, że nic nie będzie okna zasłaniało. Z zasłanianiem będzie jeszcze taka sprawa, że sporo zależało będzie od tego, jaki materiał się użyje. Ich oferta jest całkiem spora, niektóre z nich są grube i praktycznie wcale nie będą przepuszczać promieni, za to inne mogą nieco przepuszczać, i wtedy w środku zapanuje półmrok. Dużo też zależy od motywu, ostatnio modne są na przykład fotorolety – przykłady fotorolet – które umożliwiają wydruk na tkaninie (zapoznaj się z ofertą drukowanie na tkaninie tritex.pl/) dowolnej fotografii.

Typowa roleta jest złożona z kilku części. Pierwsza z nich to wspomniana już taśma z tkaniny, drugą nawijająca rolka, a trzecią prowadnice, w których taśma materiału będzie opadać i się podnosić. Samo opuszczanie jest realizowane przy pomocy sznurka, ciągnąc go w odpowiednim kierunku będzie się powodować podnoszenie i opuszczanie tkaniny. Bardzo dużą zaletą rolet jest to, że można je zamontować nie tylko w pozycji pionowej, ale także pod różnym kątem.

Rolety do okien dachowych mają bardzo podobną konstrukcję do wersji pionowych, będą się jedynie różnić prowadnicą – więcej na temat tego typu rolet. W tym typie rolet prowadnice mają odpowiednią budowę, dzięki jakiej roleta nie będzie wypadała w czasie swojego działania. Rolety doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, czy to będzie sypialnia, kuchnia czy też salon. Dzięki dużym możliwościom zdobniczym stanowią też świetny element do dekoracji, odpowiednio dobrane potrafią naprawdę interesująco poprawić wygląd wnętrza.