ceramikatrio.pl

Każdy z nas pamięta zapewne meble ze sklejki, ale ich zastosowanie jest znacznie większe

Każdy z nas pamięta zapewne meble ze sklejki, ale ich zastosowanie jest znacznie większe

Różnego rodzaju dykty najczęściej nie cieszą się popularnością, bo niepotrzebnie kojarzymy je jedynie z komunistycznymi meblościankami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com

reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka posiada dosyć szerokie zastosowanie. Często ludziom kojarzy się tylko z kiepskiej jakości meblościankami z okresu Polski Ludowej. Jednak to nieprawdziwe skojarzenie. Ważne wydaje się być, żeby poznać ogólne spektrum możliwości, które zapewnia nam ten rodzaj tworzywa. Bywa ona wytwarzana z przeróżnych gatunków drewna. Jej zewnętrzne powłoki mogą być zrobione nawet z dość rzadkiego afrykańskiego drzewa. Najistotniejsze jest to, że warstwy wewnątrz bywają zwykle zrobione z taniej brzozy lub sosny. Wówczas deska wyglądać będzie jak stuprocentowy dąb albo buk, a będzie znacznie tańsza i lżejsza. Fakt, sklejki są z reguły używane do wytwarzania mebli. Jednak o wiele częściej zobaczymy je dziś w budownictwie (rusztowania), w produkcji opakowań (kartony) czy w produkcji zabawek. Ich zastosowanie naprawdę jest wielkie oraz zobaczymy je w wielu działach przemysłu. Sklejka często posiada ona wiele warstw, ale jej szerokość jest w stanie się w dużej mierze wahać od 3 do przykładowo 40 mm.

Sprawdź ten link oraz zgłąb dodatkowo więcej szczegółów w tekście (http://multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-i-zasobniki-cwu/podgrzewacze-pionowe-cwu-hr/) – one też pogłębią Twoją wiedzę na rozpatrywany tu temat.

Z reguły na sklejkach można także znaleźć informację, że jest ona wodoodporna. Należy tu jednak wspomnieć, że drewno zawsze nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest wykorzystywany do sklejania wszystkich warstw. Nie napęcznieje on więc od wilgoci i nie spowoduje, że na zewnętrznej powłoce sklejki pojawią się wybrzuszenia. Musimy o tym pamiętać podczas zakupów.