ceramikatrio.pl

Jakiego rodzaju oświetlenie wybrać do salonu oraz przedpokoju? Co doskonale podkreśli te wnętrza?

Jakiego rodzaju oświetlenie wybrać do salonu oraz przedpokoju? Co doskonale podkreśli te wnętrza?

Jakiego rodzaju oświetlenie wybrać do salonu oraz przedpokoju? Co doskonale podkreśli te wnętrza?

Urządzając wnętrze naszego mieszkania powinniśmy zadbać o właściwy klimat, który sprawi, iż tak domownicy, jak i nasi goście poczują się świetnie w tym wnętrzu. Takim istotnym elementem i swego rodzaju kluczem do sukcesu będzie oświetlenie domu. To dzięki właściwie dobranym lampom i rodzajowi światła, możemy otrzymać ten unikalny jak i przytulny wystrój wnętrz. W jaki sposób to zrobić?

Wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Często domy tak są wznoszone, iż przychodząc z dworu przechodzimy przez przedpokój, z którego trafiamy do pokoju gościnnego. Jest to dość częsty schemat, jakby naturalny przy wyznaczaniu ułożenia pomieszczeń podczas budowy tego typu lokum (nowoczesne kinkiety do przedpokoju). Osoby wchodzące do nas już od progu powinny czuć się w tym wnętrzu przyjemnie oraz przytulnie. Jest to również pierwsze wrażenie, jakie zostaje zapamiętane.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na prezentowany temat, kliknij na ten odnośnik tu, a odnajdziesz tam wiele fascynujących informacji.

Z tego powodu warto zatroszczyć się o to, jak wygląda takie wnętrze poczynając od korytarza. Doskonałym sposobem będą nowoczesne kinkiety do przedpokoju, które dodadzą również swoim wyglądem oryginalnego charakteru takiemu miejscu. Jeżeli nie chcemy robić aż takich zmian, możemy przykładowo rozejrzeć się za ładną stojącą lampą, która będzie używana zamiast górnego światła. Możemy w taki sposób otrzymać wrażenie przytulnego i ciepłego wnętrza – oświetlenie domu.

pokój dzienny

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Po tej nowoczesności w korytarzy pora na stworzenie jeszcze większego wrażenia przyjaznego wnętrza, przez użycie tradycyjnych lamp w salonie. Nic tak jak lampy klasyczne do salonu, nie daje temu wnętrzu tak eleganckiego, jedynego w swoim rodzaju charakteru. Zabytkowe meble oczywiście mają duży wpływ na całość, jednak stracą wiele ze swojego czaru, jeżeli nie będą miały odpowiedniej oprawy świetlnej. To właśnie pełne klimatu, ciepłe, boczne światło doda pokojowi gościnnemu prawdziwie gościnnego charakteru. Możemy zastosować również górne światło w postaci pięknego żyrandola, natomiast nie ma sensu nadużywać sufitowego źródła światła (sprawdź to). O wiele zadowalający efekt uzyskamy, gdy źródło światła nie będzie umieszczone nad naszymi głowami, lecz najlepiej gdzieś z boku. Ważne też jest to, że jeżeli już decydujemy się na lampy sufitowe, to dobrze by miały włącznik z regulatorem jasności. W ten sposób będziemy mogli dowolnie zmieniać natężenie światła zależnie od potrzeb.