ceramikatrio.pl

Jak zmieniał się sprzęt do golenia przez minione lata, z jakich powodów warto wrócić do starych technik

Jak zmieniał się sprzęt do golenia przez minione lata, z jakich powodów warto wrócić do starych technik

Jak zmieniał się sprzęt do golenia przez minione lata, z jakich powodów warto wrócić do starych technik

Elegancki facet to facet ogolony, to jedna z najważniejszych zasad dotyczących odpowiedniego wyglądu. Aktualnie, w epoce wieloostrzowych maszynek i elektrycznych golarek raczej nie będzie żadnego problemu. Producenci sprzętu co rusz dodają kolejne ostrza do maszynek, pianki do golenia niemalże same wyskakują z pojemników, a jeżeli ktoś będzie chciał to załatwić bez żadnego ostrza, to będzie miał do dyspozycji wiele elektrycznych urządzeń.

akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wszystko to będzie kosztować, i to dość sporo, typowy mężczyzna na akcesoria kosmetyczne potrafi wydać blisko sto złotych, a w końcu to mężczyźni to połowa ludności na ziemi. Niestety ta pogoń za następnym dołożonym paskiem nawilżającym czy ostrzem nie jest w trosce o twarze panów, ale o portfele producentów. Przed laty nabywając komplet do golenia truefitt & hill miało się go na lata. Porządnie wykonany, z doskonałej jakości materiałów, potrzebował jedynie wymiany ostrzy na nowe.

Jednak przy tego typu polityce koncerny światowe niewiele by zarabiały, a na maszynkach, jakie po jednym goleniu się wyrzuca zarobić można już całkiem sporo. Obecnie coraz większa liczba mężczyzn jest zdania, że ileś tam ostrzy wcale nie będzie się lepiej sprawdzać przy goleniu, i wracają oni do klasycznych brzytew lub maszynek na żyletki. Co prawda tego typu golenie będzie zajmować więcej czasu, bo przecież należy przygotować krem drharris, później rozprowadzić go delikatnym pędzlem Baxter California na twarzy, a później dopiero delikatnie pozbyć się zarostu.

Golenie było kiedyś rytuałem, trwającym czasem i pół godziny ale dawał on mnóstwo przyjemności i satysfakcji. I współczesnym panom zaczęło tego brakować, zauważyli oni że przez technologiczny postęp zaczęli coś tracić. Stąd też bierze się coraz większa popularność tradycyjnych form golenia. Powstaje coraz więcej sklepów oferujących najróżniejsze brzytwy, maszynki i akcesoria, i cały czas zyskują one następnych klientów. Panowie wiedzą bowiem, że za tradycyjne golenie nie tylko będą musieli mniej zapłacić, ale jego efekty będą dużo lepsze.