ceramikatrio.pl

Jak wybierać biurko? Na które kwestie zwrócić uwagę? Co jest istotne?

Jak wybierać biurko? Na które kwestie zwrócić uwagę? Co jest istotne?

Jak wybierać biurko? Na które kwestie zwrócić uwagę? Co jest istotne?

Jak najlepiej wybrać biurko dla dziecka, ucznia czy osoby dorosłej? Na jakie kwestie zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne, aby kupione biurko faktycznie spełniało swoje zadania?

biurko

Źródło: pixabay.com

Jak zakupujemy biurko musimy zwrócić uwagę na wymiary. Normalne wymiary prostokątnego blatu to 80-90 cm. głębokości i 120-160 szerokości. Wysokość powinna wynosić 72-75 cm dla osoby, która ma przeciętny wzrost, jednakowoż dla wysokich osób najlepsza wysokość to 80, a czasem i osiemdziesiąt pięć (biurka na wymiar). Pod biurkiem najkorzystniej pozostawić wolną przestrzeń na nogi.

Spodobał Ci się tego rodzaju wpis? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (http://www.archicom.pl/mieszkania-2-pokojowe-wroclaw/) również na pewno wpadnie Ci w oko!

Najlepiej jak ma szerokość min. 70 cm i głębokość 60 cm.

Odległość pomiędzy blatem biurka a wysokością siedzenia musi mieć około dwadzieścia pięć cm. W tym względzie bardzo dobrym rozwiązaniem są biurka na wymiar, które idealnie wpasują się w obszar każdego pokoju. Do wielu miejsc takie właśnie biurko będzie pasować najkorzystniej .

To nie końcówka interesujących wpisów. Chcesz następne? Zatem zostawiam tutaj mój odnośnik (http://wphw.pl/biurka-drewniane) do swojej witryny. Przeglądaj bez przeszkód.

Inna sprawa jest z takim meblem dla dziecka, bo oczywiście odmienne muszą być jego wymiary. Dość często pierwsze biurko zakupuje się w takiej sytuacji, kiedy dziecko idzie do szkoły. Ma ono w tej sytuacji około sześciu lat i przeciętnie 115-125 cm wzrostu.

Tego typu biurka dla pierwszoklasisty muszą mieć 55 cm wysokości. Takie biurko nie musi być jednakże duże, bo wystarczy blat, jaki będzie głęboki na 50 centymetrów i szeroki na 60-75 cm. Tego rodzaju biurko będzie służyło głównie do pisania oraz rysowania, lecz dobrze jak będzie mieć regulację. Najbardziej istotne jest jednakże to, aby takie biurko było jak najbardziej dopasowane do użytkownika, więc nie warto kierować się normalnymi wymiarami. Najbardziej istotne, aby siedząc przy biurku przy normalnej postawie, kąt między ramieniem a przedramieniem oraz kąt między podudziem a łydką były kątami prostymi.