ceramikatrio.pl

Jak umeblować pokój dzienny w nowoczesnym stylu?

Jak umeblować pokój dzienny w nowoczesnym stylu?

Jak umeblować pokój dzienny w nowoczesnym stylu?

Współczesne pomieszczenia cechuje prostota, funkcjonalność i estetyka. Sprzęty utrzymane w tym stylu odznaczają się raczej minimalistyczną formą oraz funkcjonalnością, która w dużym stopniu ułatwia codzienne użytkowanie. Często mają interesujące i geometryczne formy, które świetnie komponują się z surowym środkiem albo białymi ścianami.

wystrój salonu

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Częstokroć dobierając ekwipunek do nowoczesnego salonu kierujemy się trendami oraz wybieramy towary, które są w danym momencie na topie. Jednakże w takim przypadku nasz salon nie będzie trendy w następnych sezonach, i czekać będzie nas wymiana sprzętów. Postawmy więc na w wyższym stopniu uniwersalne elementy ekwipunku, tj. narożniki skórzane, jakie posłużą nam dłużej niż jeden sezon – przy ich doborze nie zapominajmy też o ich ergonomiczności – .

Co wyróżnia nowoczesny pokój dzienny? Z całą pewnością zestawienia materiałów – w aranżacjach zestawia się ze sobą różne materiały i wzory, dzięki jakim salon nabiera niepowtarzalnego stylu. Częstokroć są to surowe wnętrza, w jakich przeważa biel, szarość oraz czarny, jednak umiejętne stosowanie tych kontrastów nie dezorganizuje harmonii pomieszczenia. Projekt pomieszczenia nowoczesnego pokoju dziennego winien brać pod uwagę jego funkcję, zatem miejsce spotkań rodziny.

Współczesna aranżacja pokoju dziennego to minimalizm składników z silnym naciskiem na wyznaczone fragmenty. Nie ma miejsca na zbyteczne wyposażenie albo mnogość ozdób. Największą wartość dekoracyjną stanowi jeden charakterystyczny element – przykładowo nowoczesny narożnik zestawiony z ciekawą podłogową lampą.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak myślisz, wcześniejsza strona (https://homeandliving.pl/) także przedstawia cenne źródło informacji, które nawiązuje do podnoszonej kwestii.

Bardzo często nowoczesny pokój dzienny otwarty jest na kuchnię. Jeśli stawiamy na zespolenie tychże dwóch wnętrz, pamiętajmy by wnętrza harmonizowały z sobą i nie zakłócały swojej funkcjonalności. W pokoju dziennym ustawmy obszerną, wygodną sofę – idealną na spotkania ze znajomymi a także rodziną, w kuchni natomiast stwórzmy powierzchnię do swobodnego pichcenia jak też spożywania dań, pamiętając o harmonizujących barwach jak też pasującym oprzyrządowaniu.

meble tapicerowane

Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie każdy producent mebli tapicerowanych ma w swojej ofercie meble nadające się do pomieszczeń z aneksem kuchennym, a więc takie które nadają się równocześnie do salonu a także do kuchni – sprawdź moje źródło.