ceramikatrio.pl

Jak niezbędne są w życiu drobnostki i niedoskonałości? Naprawdę ważne, chociaż staramy się lub ich nie dostrzegamy

Jak niezbędne są w życiu drobnostki i niedoskonałości? Naprawdę ważne, chociaż staramy się lub ich nie dostrzegamy

Jak niezbędne są w życiu drobnostki i niedoskonałości? Naprawdę ważne, chociaż staramy się lub ich nie dostrzegamy

Szczegół tworzy kontrast, identycznie jak niedoskonałość stwarza coś oryginalnego. To prawda, że czasem szczególik jest w stanie odmienić spojrzenie na jakąś sprawę, a deficyt doskonałości dopiero odkrywa przed nami prawdziwe możliwości, takich, których nigdy nie byliśmy w stanie zobaczyć. Których przenigdy byśmy nie zobaczyli, bo byliśmy zaślepieni dążeniem do jak najlepszej perfekcji. Wiedzą o tym perfekcjoniści, oni zawsze wszystko pragną mieć na swoim miejscu, nic nie może wymknąć się spod kontroli. A jak gdyby tak „zaszaleć”?

ulice miasta

Autor: Mario Mancuso
Źródło: http://www.flickr.com
„Zaszaleć” w takim wypadku znaczy istotnie mało, dla osoby, której daleko do filozofii perfekcjonizmu i ładu, jako coś ważnego. Gdyby bowiem osoba, która o wszystkim myśli i wszystko musi mieć w najlepszym ładzie zaczęła troszkę mniej dbać o swój tryb działania, to dla osoby z zewnątrz ta zmiana byłaby być niezauważalna. A dla samej zainteresowanej, albo jej otoczenia, które zna jej idealne funkcjonowanie? To coś by znaczyło.

Odkładając jednakże na bok te dywagacje preferowałbym wrócić do pierwszej myśli: drobnostka i brak doskonałości, to wspaniały materiał na interesujące życie pod wieloma kątami. Odnajdźmy prosty przykład.

Ten link referencyjny (https://gappy.pl/produkt/kratka-wentylacyjnabr-srednica-22-cm,777) zaskoczy Cię niebywale optymistycznie. Znajdziesz tam ogrom szczegółowych wiadomości. Zatem nie czekaj i wejdź tam!

Jeśli zawsze będzie się czepiali szczegółów nigdy nie będziemy szczęśliwi, ponieważ zawsze, lecz to zawsze coś nam nie będzie odpowiadało. Rzadko bowiem te osoby są skłonne powiedzieć: ”tak, jest naprawdę dobrze”, zawsze jednakowoż coś wynajdą. Tak samo z niedoskonałościami. Dlaczego osoby doskonałe często są samotne? Gdyż poszukują kogoś idealnego, szukają kogoś kto nie istnieje, kogo nigdy nie odnajdą. A gdyby tak spuścić z tonu i wybrać osobę ze wszystkimi jej negatywami i niedoskonałościami?

Może byłoby to trudne, ale z biegiem czasu, kto wie? Może ten stan stałby się normalny, a my potrafilibyśmy to zaakceptować. Podobnie jakbyśmy sobie odpuścili idealny wystrój mieszkania. Na przykład kupiliśmy cudowną fototapetę uliczki, ale nie jesteśmy w stanie nią nacieszyć oczu, gdyż za każdym razem nam się wydaje, iż jest źle powieszona, to nie za prosto, to nie tak jak być powinno i za każdym razem ją przestawiamy. Zamiast tego, połóżmy się wygodnie na łóżku i cieszmy się tym widokiem, nie myślmy, że musimy coś poprawiać, coś robić, spokojnie, nic się nie wydarzy. Nie dopuszczajmy nawet tych myśli. Ciekawe przykłady takich fototapet znajdziemy na .